Darmowa dostawa od 450zł

5 kroków oczyszczania twarzy

Oczyszczanie skóry twarzy to podstawa idealnej cery, pozbawionej niedoskonałości, zbyt dużej ilości sebum, czy powstawania przesuszeń.

Jest to jeden z elementów utrzymania skóry w dobrej kondycji na lata. Istotnym elementem, o którym należy pamiętać jest to, aby nie zostawiać makijażu na noc, czy nawet jego pozostałości. Dokładność w oczyszczaniu skóry jest podstawą do sukcesu.
Pierwszym krokiem w oczyszczaniu twarzy jest pozbycie się nadmiaru zanieczyszczeń. Idealnym preparatem ku temu jest delikatny płyn micelarny, który pozbawia cerę całodniowego pyłu i makijażu. Po podstawowym myciu twarzy, przychodzi czas na dogłębny demakijaż, na bazie żelu do mycia twarzy. Z pomocą w tej chwili przychodzą nam kosmetyki Image Skin Care. W zależności od typu skóry może być to linia Ormedic, która łagodzi wszelkie niedoskonałości, ponieważ jest bardzo delikatnym i naturalnym żelem, wyrównującym pH skóry. Witamina C, która rozjaśni skórę, zawarta jest w myciu z serii Vital C, gdzie myciu towarzyszy przepiękny zapach i kremowa konsystencja preparatu. Kolejne preparaty z serii The Maxx, z komórkami macierzystymi, przynoszą odbudowę i regenerację naskórka, a także Ageless z kwasami, co pomaga w walce ze zmarszczkami i przebarwieniami. Wybór mamy obszerny, dlatego też pod kątem odpowiedniego preparatu, potrzebna jest konsultacja z kosmetologiem, który odpowiednio dobierze mycie dla danego problemu, typu skóry, czy preferencji co do konsystencji kosmetyku.

Nasza cera wymaga także odpowiedniego odblokowania, czyli złuszczenia.

Pozwala to na pozbycie się nadmiernej ilości zrogowaciałego naskórka. Co za tym idzie? Złuszczenie odpowiada za dobre działanie kosmetyków, a także przenikanie składników aktywnych w nich zawartych do głębszych warstw skóry, stymulując procesy jej odnowy. Przy stosowaniu peelingów pamiętać należy, czy preparat jest odpowiednio dobrany. Peelingi enzymatyczne przeznaczone są dla delikatnych, trądzikowych i naczyniowych cer. Natomiast skóry pozbawione większych problemów, powinny korzystać z preparatów mocno złuszczających, ponieważ wtedy przynosi to najlepsze rezultaty dla naszej skóry. Peeling wykonujemy nie częściej niż raz w miesiącu, ze względu na odbudowę naskórka, która trwa ok. 28 dni.

Tonizacja jest kolejnym elementem dobrego oczyszczenia.

Zadaniem toniku, jest oczyszczenie porów, a także przywrócenie skórze właściwego pH. Skóra odzyskuje swój właściwy odczyn, dzięki czemu możemy przejść do nawilżenia.

Zwieńczeniem całego procesu oczyszczania twarzy, jest nałożenie kremu nawilżającego. W zależności od naszych upodobań, będzie to krem o bogatej konsystencji, bądź kremowo-żelowa formuła, niezbyt tłusta i szybko wchłaniająca się. Dla osób, które lubią wodniste preparaty, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie serum.

Preparaty te mają na celu dostarczyć skórze nawilżenia, uzupełnić braki wody, a także zabezpieczyć przed jej utratą i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Krem na dzień powinien zawierać filtr UV, który chroni skórę przed negatywnymi skutkami działania promieniowania słonecznego. Wieczorem, z kolei stosujemy bogate, dobrze nawilżające kremy, które mocno regenerują naskórek. Pamiętać powinniśmy, także o często zaniedbanej okolicy oka. Skóra jest tam cienka, wrażliwa i często odwodniona. Na tę strefę poleca się kremy intensywnie nawilżające, lekkie, ale o bogatym składzie. W przypadku pielęgnacji oka, sprawdzą się doskonale preparaty z serii Ormedic, czy Iluma. Ormedic Balancing Eye Lift Gel, który jest dobrym rozwiązaniem jako pierwszy preparat pod oczy, ponieważ jego formuła jest lekka i nie obciąża skóry. Nadaje aksamitne wykończenie i doskonale nawilża. Bardzo dobrym rozwiązaniem na okolice oka, jest także Iluma Intense Britghtening Eye Creme, który przywraca oku blask, rozświetla skórę, a przede wszystkim niweluje cienie, które są odwieczny problemem pod oczami.
Pielęgnacja, więc powinna być kompleksowa i regularna. Sukcesem zadbanej i zdrowej skóry są odpowiednio dobrane preparaty, a także zdrowy tryb życia. Wszystkie dobre działania na rzecz skóry, przyniosą nam w przyszłości porządane efekty.

W celu doboru odpowiedniej pielęgnacji zapraszamy do Gabinetu kosmetycznego Esti life na Holistyczny Plan Terapii – zaawansowaną konsultację prowadzoną przez kosmetologa.