fbpx

Kostka Arkady – rozwiązanie na wrastające paznokcie

Kostka Arkady  to nowoczesne urządzenie do leczenia i korekty wrastających  paznokci.

Dzięki kostce Arkady możemy ustawić i naprowadzić paznokieć na odpowiednią i właściwą pozycję, co przyczynia się do tego, iż płytka paznokciowa nabiera zdrowego i naturalnego wyglądu. Standardowy zabieg  kostką Arkady , trwa od 20 do 45  minut w zależności  od problemu  z jakim boryka się pacjent. Cały palec zostaje unieruchomiony w kostce Arkady a następnie, specjalnymi manipulatorami,  naprowadzamy paznokieć na odpowiedni tor zrostu, tak by odpowiednio urósł. Kolejnym etapem jest nałożenie akrylu z jonami srebra na paznokieć, w celu utrwalenia jego prawidłowej pozycji. Akryl z jonami srebra działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, a także  przeciwgrzybiczo. Pozostaje on na paznokciu aż do całkowitego jego zrostu. Nie wolno go obcinać, można go wyłącznie piłować. Całkowity zrost akrylu  trwa  mniej  więcej od 6 do nawet 12 miesięcy. Wszystko jest sprawą indywidualną i zależy od tego, jak szybko rosną paznokcie.

Jak wygląda leczenie?

Przede wszystkim ważna jest ciągły kontakt ze specjalistą. Należy regularnie uczęszczać na wizyty podologiczne, tj. 1x na 3 tygodnie. Dzięki temu, można ocenić czy terapia idzie zgodnie z planem.

Jak dbać o paznokieć po zabiegu?

Podczas całej, kilkumiesięcznej terapii, paznokieć należy zakraplać serum Arkady, które intensywnie odżywia płytkę i łożysko paznokcia. Przy regularnym stosowaniu paznokcie rosną dużo szybciej.

Zazwyczaj kostkę zakłada się raz.

Jednakże istnieją przypadki, gdy paznokieć jest oporny i należy założyć kostkę arkady ponownie.

Czy zabieg jest bolesny?

Bolesność zabiegu jest sprawą indywidualną. Zależy głównie od położenia paznokci i stopnia zaawansowania wrastania. W niektórych przypadkach stosuje się znieczulenie.

Jeśli macie jakiekolwiek problemy z wrastającymi paznokciami zapraszamy do  Esti life na konsultację podologiczną.

Newsletter Esti Life

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym salonie, zostaw nam swój adres email.

24/7zapisy
online
555948284870240