fbpx

Wstydliwy problem, o którym być może nie masz pojęcia, a rozwiązanie jest tak proste!

Paznokcie, to osłonka rogowa ostatniego członu palca. Pełnią przede wszystkim funkcję ochronną, a ich budulcem jest kreatyna. Paznokcie mogą dużo „powiedzieć” nam o stanie zdrowia naszego organizmu – ich choroby są wynikiem nieprawidłowej pielęgnacji, złego obuwia, czy stosowania drażniących substancji pielęgnujących. Jedną z chorób, z której często nie zdajemy sobie sprawy, jest onycholiza – czyli choroba polegająca na oddzieleniu się płytki paznokcia od jego łożyska.

 Onycholiza – duży problem – łatwe leczenie

Głównym objawem onycholizy jest zmiana koloru paznokci na biały. Onycholiza może występować zarówno na paznokciach u dłoni jak i stóp. Paznokieć dotknięty onycholizą jest rozwarstwiony, wygląda jakby pod jego powierzchnię dostały się bąbelki powietrza. Płytka paznokcia staje się słaba, zaczyna się kruszyć. Białe miejsce z czasem ulega rozwarstwieniu i wykrusza się lub odpada. Tworzy to bardzo niestetyczny obrazek, a przede wszystkim sprawia ból ich właścicielom.

Chociaż jej przyczyny są zazwyczaj znane, zdarza się, że występuje bez żadnego podłoża chorobowego ani urazowego. Taki rodzaj onycholizy nazywany jest „idiopatyczną”.

Przyczyny onycholizy

Przyczyny tego schorzenia paznokci upatruje się w wielu czynnikach. Przeczytajcie, co najczęściej powoduje onycholizę paznokci – może okazać się, że i Was dotyczy ich nieprawidłowa pielęgnacja i narażeni jesteście na jej wystąpienie w przyszłości.

Bez względu jednak na przyczynę powstania, jeżeli nie wiąże się ona z poważnymi schorzeniami organizmu, onycholizę można bardzo prosto i praktycznie bezboleśnie wyleczyć. 

Leczenie onycholizy 

Leczenie onlycholizy powinno zacząć się od zdiagnozowania i wyeliminowania jej przyczyny. Bez tego każda terapia będzie nieskuteczna, a odwarstwianie się płytki paznokcia będzie powracać. Doświadczony podolog będzie w stanie szybko wyprowadzić płytkę paznokcia do stanu sprzed choroby. Jak wygląda leczenie podologiczne onycholizy?


Systematyczne wizyty w gabinecie podologicznym są nadal niedoceniane. Ze względu na własne zdrowie warto zapoznać się także z innymi schorzeniami paznokci

Newsletter Esti Life

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym salonie, zostaw nam swój adres email.

24/7zapisy
online
555948284870240