fbpx

Pękające pięty – przyczyny, jak temu zaradzić

Pękające pięty to bardzo częsty problem, nie tylko kosmetyczny. Występuje on, bez względu na płeć lub wiek. Dla tego warto jak najszybciej znaleźć renomowany gabinet kosmetyczny, a w nim doświadczonego podologa.

Pękaniom  pięt  sprzyjają:

Ponieważ mało kto stosuje odpowiednią domową pielęgnację pięt, warto w tej sprawie udać się do specjalisty.
Większość z nas zapomina o odpowiednim nawilżeniu  skóry stóp, co sprawia że traci ona swoja sprężystość  i elastyczność.
Dlatego naskórek pięt staje się  szorstki, bardzo napięty, pogrubiały, pękający. W konsekwencji tworzą się bolesne pęknięcia zwane  rozpadlinami, które mogą krwawić.

Przyczyn nadmiernej  suchości  może być  bardzo wiele, m.in.:

Osoby borykające się z problemem pękającej skóry pięt powinny jak najszybciej zgłosić  się do specjalisty – podologa, który  dobierze odpowiednią terapię. Tego typu specjalistę najłatwiej znajdziemy w dobrym Gabinecie Kosmetycznym.

Jeśli  będziemy  zwlekać z wizytą u podologa,  nasze pięty będą  w coraz  gorszej  kondycji.
Ponieważ naskórek pięt może  być coraz  twardszy, a pęknięcia coraz większe, może to prowadzić do utrudnień w chodzeniu i wykonywaniu najprostszych czynności.

Podczas wizyty u podologa,  pięty  zostaną  dokładnie oczyszczone z warstwy  rogowej naskórka, a ewentualne rozpadliny zostaną opatrzone.
Podolog wraz  z lekarzem dobiorą  odpowiednią terapię  i wykluczą,  poprzez  szereg  specjalistycznych  badań,  choroby  lub przyczyny  pękających pięt.

Terapia

Na początku terapii leczenia rozpadlin pięt, należy przychodzić  na wizyty dość  często.
W przypadku istnienia rozpadlin na piętach, które krwawią, pacjent  powinien przychodzić  nawet co 2-3  dni,  aby specjalista mógł się upewnić, że rany na piętach odpowiednio  dobrze się goją .

Bardzo  ważna  i istotna jest  rola pacjenta,  który  powinien  w trakcie leczenia pięt stosować się  do zaleceń  podologa  lub lekarza. 
Bez stosowania się do zaleceń,  cała terapia  nie przyniesie rezultatów. Pięty pozostaną w złym stanie, który z upływem czasu może się pogorszyć.


Zapraszamy do gabinetu kosmetycznego Esti Life w Warszawie, na Mokotowie przy ulicy Bergamotki 4 lokal 6, u nas można bezpłatnie zarezerwować wizytę online.

Newsletter Esti Life

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym salonie, zostaw nam swój adres email.

24/7zapisy
online