Darmowa dostawa od 450zł

Najlepsze zabiegi na przebarwienia – jesień 2018

Jesień to zawsze szczególny czas dla naszej skóry, bo błyskawicznie zmieniająca się aura determinuje zmianę sposobu pielęgnacji skóry twarzy oraz ciała. Dodatkowo – świeża opalenizna, nowo nabyte przebarwienia czy inne zmiany pigmentacyjne. Przesuszona odwodniona cera, przez którą pierwsze oznaki starzenia stają się bardziej widoczne i uwypuklone. To wszystko sprawia, że jesienią zaleca się korzystanie z innego typu zabiegów niż latem. Cosmelan, Yellow Peel czy Peeling Mandel, to obecnie najpopularniejsze zabiegi złuszczające.

Największą zmorą osób, które chętnie korzystają z kąpieli słonecznych są niewątpliwie przebarwienia i zmiany pigmentacyjne. Najbardziej newralgiczne są te w obrębie twarzy, które w przypadku kobiet czasem ciężko zamaskować podkładem czy korektorami. Z pomocą przychodzą zabiegi nowoczesnej kosmetologii oraz medycyny estetycznej. Są one w stanie szybko przywrócić skórze jędrny, młody wygląd, nawilżyć ją, ale przede wszystkim skutecznie zadziałać na problem plam i przebarwień.

Cosmelan – najskuteczniejszy w walce z przebarwieniami

Zabieg, który nie ma sobie równych w walce z przebarwieniami, plamami posłonecznymi oraz piegami. Dodatkowo daje spektakularne efekty w napięciu i ujędrnieniu skóry oraz walce ze zmarszczkami. Pierwsze efekty zabiegu Cosmelan widoczne już po tygodniu od wykonania. Końcowego efektu można spodziewać się po miesiącu od zabiegu.

Zabieg Cosmelan bazuje na składnikach, które działają na zasadzie blokowania enzymu biorącego udział w procesie powstawania melaniny, czyli barwnika skóry odpowiedzialnego za powstawanie plam i przebarwień. Jego skuteczność potwierdziły zaawansowane badania laboratoryjne, testy kliniczne oraz opinie kosmetologów i kobiet borykających się z problemem przebarwień.

Zabieg składa się z dwóch etapów – aplikacji silnie peelingującej maski w gabinecie podczas zabiegu, a następnie z kuracji domowej, polegającej na regularnym stosowaniu kremu rozjaśniającego – Cosmelan 2. Terapia wiąże się z silnym złuszczaniem, ale spektakularne efekty, które dzięki niej można osiągnąć, zdecydowanie są tego warte.

Yellow Peel – skuteczność, nawet przy wrażliwej skórze

Yellow Peel, to jeden z najdelikatniejszych i mało inwazyjnych peelingów chemicznych. Dzięki temu, że złuszczanie po jego użyciu następuje wyjątkowo delikatnie, może być także stosowany w celu odświeżenia wrażliwej skóry w okolicy oczu oraz delikatnej skóry dłoni.

W swoim składzie zawiera kwas fitowy, kojowy i azelainowy. Wskazaniami do zabiegu Yellow Peel są nie tylko przebarwienia na twarzy, dłoniach czy dekolcie, ale także blizny po trądziku, zaburzenia łojotokowe czy drobne zmarszczki. Stosując Yellow Peel można spodziewać się satysfakcjonujących efektów. Zabiegi pozwalają na całkowite usunięcie przebarwień,  bądź ich znaczną redukcję. Zabieg może być powtarzany co miesiąc, aż do momentu, kiedy zostanie osiągnięty zamierzony efekt terapii.

Po około dwóch dniach po wykonaniu zabiegu skóra pacjenta zacznie się łuszczyć. Proces ten trwa od 2 do 5 dni, w zależności od głębokości wykonanego peelingu. Nie należy w tym czasie narażać skóry na kontakt z niesprzyjającymi warunkami zewnętrznymi. Zaleca się systematyczne natłuszczanie twarzy specjalnym kremem. Stosowanie wysokich filtrów przeciw promieniowaniu UV powinno być standardową profilaktyką przed pojawianiem się kolejnych zmian pigmentacyjnych.

Kwas TCA – głęboka penetracja przy zachowaniu bezpieczeństwa

TCA, wykorzystywane w gabinecie Esti Life, to jeden z najskuteczniejszych peelingów przeciwko powierzchniowym zmianom pigmentacyjnym. „Przy okazji” walki z przebarwieniami peeling redukuje także płytkie blizny i zmarszczki. TCA Chelatowe zawiera w swoim składzie kwas trójchlorooctowy, który wiąże się z proteinami komórkowymi warstwy rogowej i uniemożliwia naruszenie skóry właściwej. Gwarantuje to zachowanie bezpieczeństwa przy wysokiej skuteczności zabiegu.

Podczas zabiegu warstwy preparatu nakładane są specjalnym pędzelkiem. Pacjent czuje swędzenie i pieczenie skóry. Zaraz po zabiegu, cera staje się zaogniona i napięta, czuć jej podrażnienie, co wynika z działania substancji złuszczających. W 2 bądź 3 dniu po zabiegu rozpoczyna się łuszczenie skóry. Naskórek często zmienia kolor na brązowy lub żółty. W obszarze zabiegu pojawia się cienka „skorupka”, która w kolejnych dniach będzie ulegała złuszczaniu. Proces ten trwa około 7 dni i podczas niego bezwzględnie nie powinno się odrywać złuszczającego naskórka. Może to spowodować powstawanie blizn i kolejnych przebarwień.

Kontynuacją terapii w domu powinno być stosowanie kremu Post Peel Recovery Formula. Służy on do natłuszczania skóry w pierwszych dniach po zabiegu.

Peeling Mandel + najlepszy wybór na początek

Wszystkie peelingi z kwasem migdałowym charakteryzują się mniejszą agresywnością w porównaniu z innymi peelingami chemicznymi, dlatego są bardzo często polecane jako zabiegi rozpoczynające terapię mocniejszymi kwasami. Dzięki lżejszemu działaniu kwasu migdałowego skóra ma czas przyzwyczaić się do działania kwasów i przygotować na bardziej zdecydowane działania. Jeszcze jedną jego zaletą jest fakt, że nie ma właściwości fotouczulających. Z powodzeniem można go stosować przez cały rok.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie wyłącza z życia codziennego. Trwa około 20 minut i może wywołać jedynie lekkie zaróżowienie bądź swędzenie skóry, które bardzo szybko ustępuje. Złuszczanie skóry odbywa się stopniowo. Bardzo łatwo można je ukryć poprzez nawilżenie kremami. Utrzymuje się przez parę dni.

Peeling daje natychmiastowy efekt świetlistości i oczyszczenia skóry. Wierzchnia, martwa warstwa naskórka zostaje złuszczona, przebarwienia rozjaśniają się, a drobne zmarszczki wygładzają. Ma on właściwości wybielające i odświeżające. Polecany jest nawet bardzo młodym osobom ze skórą problematyczną.


Oferujemy całą gamę zabiegów, których skuteczność potwierdzona została zarówno badaniami, jak i rzeczywistymi efektami. Najważniejszą zasadą, w momencie kiedy wiemy, że mamy skłonność do przebarwień, powinna być ich profilaktyka. Systematyczne stosowanie kremów z wysokim filtrem, unikanie długiej ekspozycji na słońce, czy zażywania leków i ziół światłouczulających pozwoli zapobiegać powstawaniu kolejnych piegów i przebarwień.