Darmowa dostawa od 450zł

Retinol dla początkujących

Retinol. Dużo się o nim mówi, a nikt nie wyjaśnił Ci o co właściwe w tym wszystkim chodzi?

Otóż, przychodzimy z odpowiedzią!

Retinol jest substancją o działaniu wielokierunkowym. Działa bardzo skutecznie w terapiach anti-aging, ale również zmniejsza wydzielanie łoju, działa przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie oraz mniejsza objętość gruczołu łojowego, a także reguluje keratynizację. W związku z tym, jest często stosowany w terapiach przeciwtrądzikowych. 

  • Działanie terapeutyczne retinoidów, w kontekście skuteczności działania przeciwtrądzikowego i anti-aging, opiera się na ich przekształcaniu do najbardziej aktywnej formy – kwasu retinowego. Aby do tego doszło, retinol musi się najpierw przekształcić do retinalu, a ten przekształca się dalej bezpośrednio do kwasu retinowego. Retinal więc, ma krótszą drogę przejścia do formy na której nam zależy.
  • Osoby posiadające skórę wrażliwą również mogą stosować retinoidy. Retinal wykazuje mniejsze działanie drażniące niż retinol. Z powodzeniem może być stosowany przez osoby ze skórą wrażliwą, również naczyniową. Jedynym warunkiem jest wprowadzanie go w dobry sposób, na dobrze przygotowaną skórę i przy odpowiednio dobranej reszcie pielęgnacji.
  • Należy wybierać produkty profesjonalne, ponieważ właściwe ustabilizowanie retinolu i retinalu zapobiega jego utlenianiu, dzięki czemu produkt wykazuje dużą skuteczność. Tego typu produkty, najlepiej wprowadzać pod okiem specjalisty.

Chcesz znaleźć więcej porad? Zajrzyj na nasz instagram! @estilifewarszawa

Chcesz się zapisać? Klinij —- Zapisz się