fbpx

Skarpetki złuszczające, czy to na pewno szybki efekt?

Firmy reklamujące skarpetki złuszczające zapewniają nas o pięknych i gładkich stopach, po ich zastosowaniu. Wielu z nas nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, jakie problemy mogą nam przysporzyć.  

Przeciwwskazaniami do ich stosowania są, m.in., ciąża, cukrzyca, łuszczyca, miażdżyca, uczulenia na salicylany, obrzęki limfatyczne, wszystkie zmiany skórne, atopowe zapalenie skóry.

Skarpetki złuszczające i zawarte w nich kwasy mogą po prostu „przepalić” obszar poddany zabiegowi. Mieszanka bardzo silnych kwasów działa na cały obszar stopy, nawet tam, gdzie jest to kompletnie niepotrzebne. Podeszwa stóp ma różne części i nie wszystkie z nich wymagają silnego złuszczania. Tutaj, skarpetki złuszczające niestety nie działają wybiórczo, tak jak zabiegi podologiczne. Skóra podeszwy stóp powinna być nieco grubsza, gdyż są to punkty podparcia stopy, a po zastosowaniu kwasów na cały obszar, niestety tak nie będzie. A kuracja zakończy się wizytą u podologa.

Po użyciu skarpetek  złuszczających, stopy mogą stać się bardzo wrażliwe, piekące, a nawet mogą powstawać bolesne rany. Tak mocne złuszczanie naskórka jest bardzo trudne do ustabilizowania i może trwać nawet do kilku miesięcy!
Oczywiste jest, że każdy chciałby mieć piękne i gładkie stopy, jednak wiodąca do tego celu „droga na skróty” może być bardzo ryzykowna i bolesna. Ocena stanu skóry na stopach wymaga bardzo szczegółowego wywiadu  podologicznego z Pacjentem. Jeśli mamy problem z nadmiernym rogowaceniem naskórka na stopach, zgłośmy się do specjalisty podologa, który oczyści zrogowacenia i przede wszystkim  ustali codzienną pielęgnację.

Zapraszamy na bezpłatną konsultację podologiczną do salonu Esti Life.

Newsletter Esti Life

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym salonie, zostaw nam swój adres email.

24/7zapisy
online
555948284870240