Darmowa dostawa od 450zł

Problem trądziku i wyprysków? Mamy na to sposób!

W ofercie Esti Life znajduje się kilka zabiegów opartych na kwasach firmy Mesoestetic. Są to dermatologiczne peelingi chemiczne, będące wyrobami medycznymi klasy najwyższej klasy, o wszechstronnych możliwościach. Zapewnia to nowoczesna, unikalna hydroglicerynowa formuła, łącząca zalety pilingów alkoholowych (skuteczność złuszczania) oraz żelowych (bezpieczeństwo). Takie połączenie zapewnia świetne efekty terapii, przy zachowaniu pełni bezpieczeństwa zabiegu.

Kwas salicylowy, to najlepszy zabieg przeciwzapalny do skóry problematycznej. Dla osób poszukujących zabiegu przeciwtrądzikowego, o najlepszym działaniu przeciwzapalnym, polecamy zabieg z użyciem kwasu salicylowego.

Kwas salicylowy to kwas, który reguluje pracę gruczołów łojowych, czyli zmniejsza łojotok. Dodatkowo, wspomaga usuwanie zaskórników, oczyszcza skórę i zapobiega powstawaniu wyprysków. Ma silne działanie bakteriobójcze, szczególnie wobec bakterii beztlenowych, których nadmierne mnożenie się to jedna z głównych przyczyn powstawania trądziku. Ponadto, niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że kwas salicylowy stymuluje również odnowę skóry i działa odmładzająco. Redukuje niedoskonałości, takie jak rozszerzone pory i drobne zmarszczki, a także przebarwienia. Co więcej zwiększa napięcie skóry i rozjaśnia jej koloryt.

Peeling kwasem salicylowym to zabieg polecany osobom posiadającym skórę tłustą, trądzikową, zanieczyszczoną lub po prostu skłonną do zanieczyszczeń i niedoskonałości. Poleca się go zarówno nastolatkom, jak i również dorosłym, borykającym się z problematyczną cerą, czy z tzw. trądzikiem dorosłych.

Kwas salicylowy, wśród innych kwasów wyróżnia się tym, że wykazuje wysokie powinowactwo do lipidów, czyli skutecznie wnika w warstwę lipidową skóry. Dzięki temu działa naprawdę głęboko, nawet przy bardzo tłustej skórze.

Jak wygląda zabieg kwasem salicylowym

Po demakijażu skóry oraz przeprowadzeniu analizy skóry klienta, odtłuszcza się obszar poddawany zabiegowi, a następnie nakłada kwas salicylowy. Po upływie czasu ustalonego przez specjalistę (dobranego do danego obszaru, typu i wrażliwości skóry) kwas zostaje zneutralizowany, a obszar zabiegowy przemyty ciepłą wodą. Na zakończenie zabiegu zostaje zaaplikowany odpowiednio dobrany krem.

Po zabiegu może wystąpić delikatne złuszczanie skóry, które zaczyna się około drugiej doby po zabiegu i trwa ok. 2 dni. Efekt oczyszczenia i zmniejszenia stanów zapalnych widać już po pierwszym zabiegu, natomiast trwała poprawa stanu skóry następuje po wykonaniu serii zabiegów – zazwyczaj 6, w odstępie 10-14 dni. Po zabiegu należy stosować kremy z ochroną przeciwsłoneczną (także zimą!).

Zapisy esti life