fbpx

Botoks – kurze łapki

zapisy online

Kurze łapki to zmarszczki wokół oczu i po bokach. Szczególnie nasilają się podczas uśmiechu. Potocznie nazywane są liniami charakteru lub zmarszczkami śmiechu. Kurze łapki, to jeden z pierwszych objawów starzenia, pojawiający się w relatywnie młodym wieku. Bardzo często, jeszcze przed trzydziestym rokiem życia. Są to zmarszczki mimiczne, umiejscowione w kącikach oczu, które powstają w wyniku rozpoczęcia w tkankach skóry procesu utraty elastyczności (niedoboru elastyny i kolagenu).

Są one wyraźniejsze i pojawiają się wcześniej na twarzach odznaczających się dużą ekspresją mimiczną. Proces powstawania zmarszczek mogą dodatkowo przyspieszyć – palenie tytoniu oraz nadmierna ekspozycja twarzy na szkodliwe działanie promieni UV (np. zbyt częste opalanie).

Chociaż nie jest to wybitnie szpecący rodzaj zmarszczek i zwykle nie są one zbyt głębokie, postarzają twarz i mogą być przyczyną dyskomfortu. Nie warto natomiast się oszukiwać – z pewnością regularne używanie kremów, czy kosmetyków nie zlikwiduje kurzych łapek. Nie istnieją żadne „magiczne eliksiry odmładzające”. Istnieje za to medycyna estetyczna, która dzięki nowoczesnym technologiom potrafi doskonale radzić sobie z tym problemem.

KURZE ŁAPKI – METODY USUWANIA

Najpopularniejszy i najskuteczniejszy zabieg na kurze łapki to wygładzenie ich Botoxem, czyli odpowiednio spreparowanym wypełniaczen z toksyny botulinowej. Lekarz wstrzykuje preparat o odpowiednich, bezpiecznych proporcjach pod skórę podczas nieinwazyjnego, prostego zabiegu. Nie wiążą się z nim żadne poważniejsze sutki uboczne czy powikłania (mogą jedynie pojawić się delikatne zaczerwienienia lub siniaki, które samoistnie znikają w ciągu kilku godzin lub dni) i nie jest bolesny.

Efekt działania widać niemal po kilku dniach.

Zabieg z użyciem Toksyny botulinowej jest bezpieczny i trwa zaledwie 10 – 15 min. Poprzedza się go konsultacją, podczas której określane są oczekiwania pacjenta. Toksynę botulinową wprowadza się dzięki cienkiej igle w określony mięsień. W efekcie otrzymujemy napiętą skórę bez widocznych zmarszczek. Pacjent po zabiegu nie wymaga rekonwalescencji.

WSKAZANIA

EFEKTY ZABIEGU Z TOKSYNĄ BOTULINOWĄ

Cennik

BOTOX / Botoks

Toksyna botulinowa 1 okolica: Azzalure650 złZAPISZ SIĘ
Toksyna botulinowa 1 okolica: Bocouture850 złZAPISZ SIĘ
Toksyna botulinowa 3 okolice: Azzalure1350 złZAPISZ SIĘ
Toksyna botulinowa 3 okolice: Bocouture1900 złZAPISZ SIĘ

Odkryj inne zabiegi, które rozwiążą Twój problem

BotoksMEDYCYNA ESTETYCZNAOczyZłuszczanie

Newsletter Esti Life

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym salonie, zostaw nam swój adres email.

24/7zapisy
online