fbpx

Drenaż limfatyczny

zapisy online

Drenaż limfatyczny to rodzaj masażu uciskowego. Dzięki niemu możemy usprawnić krążenie limfy i płynów tkankowych w organizmie. Zalecany jest w leczeniu obrzęków limfatycznych i zastoju limfy. Poprawia metabolizm, pobudza układ limfatyczny, przyspiesza proces oczyszczania organizmu. Sprawdź, dla kogo jest i jak przebiega masaż limfatyczny.

Drenaż limfatyczny (inaczej masaż limfatyczny) to zabieg mający na celu usprawnienie przepływu limfy w organizmie. Polega na mechanicznym przepchnięciu zalegającej chłonki w kierunku węzłów chłonnych.

Drenaż limfatyczny wykonuje się w serii.

Drenaż stosuje się przede wszystkim w przypadku pojawienia się obrzęków i zastoin limfatycznych. Zabieg umożliwia napływ bogatej w tlen krwi tętniczej, co poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego i usuwanie toksyn z organizmu dzięki czemu skutecznie niweluje obrzęki, ale także relaksuje.

Drenaż limfatyczny: jak przebiega?

Nie masuje się węzłów chłonnych, tylko ich okolice, wykonując ruchy przesuwające, przepychające i wyciskające. W trakcie zabiegu wykonuje się masaż grzbietu, klatki piersiowej, brzucha, kończyn dolnych i górnych, karku i głowy oraz twarzy. Drenaż każdej części ciała rozpoczyna się głaskaniem, a kończy wyciskaniem (wyjątek stanowi szyja i twarz) – zawsze wzdłuż naczyń limfatycznych, albo w kierunku najbliższych węzłów chłonnych.

Newsletter Esti Life

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym salonie, zostaw nam swój adres email.

24/7zapisy
online
555948284870240