fbpx

Intralipoterapia

zapisy online

Intralipoterapia (błędnie nazywana lipolizą iniekcyjną) to technika iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej. Inaczej mówiąc, to niechirurgiczna metoda redukcji miejscowych depozytów tłuszczowych. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnego preparatu chemicznego, który powoduje lipolizę, czyli rozpad komórek tłuszczowych.

Do zabiegów wykorzystuje się preparat Aqualyx, lub roztwór fosfatydylocholiny, a właściwie roztwór zawierający detergent: deoksycholan sodu (bez obecności samej fosfatydylocholiny)

Aqualyx to dziś jedyny na świecie, zarejestrowany preparat do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej, a technika intralipoterapii została uznana za najbezpieczniejszą technikę iniekcyjną w redukcji tkanki tłuszczowej

Intralipoterapia to nie metoda na odchudzanie, ale przede wszystkim dobry sposób kształtowania sylwetki bez skalpela na niewielkich obszarach ciała. To również dobra alternatywa dla osób, które nie chcą się zdecydować na zabieg chirurgiczny — liposukcję.

Przebieg zabiegu

Substancję wstrzykuje się w ściśle ustalonej przez lekarza dawce, przy użyciu techniki intralipoterapii, czyli za pomocą długiej igły z jednego lub dwóch wkłuć. Roztwór wstrzykuje się na różnych poziomach, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, która ma zostać zredukowana. Podana substancja przenika przez błony komórkowe do wnętrza komórek tłuszczowych, a podana w większych ilościach doprowadza do rozerwania ich struktury. Po wniknięciu do komórki doprowadza do rozpadu trójglicerydów. Następnie, wraz z lipoproteinami, jest transportowana prosto do wątroby, gdzie tłuszcze są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu.

Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa bólu, gdyż w tkance tłuszczowej znajduje się mała ilość zakończeń nerwowych. Zabieg trwa około 30 minut. Może być poprzedzony miejscowym znieczuleniem skóry.

Lipolizę zawsze przeprowadza się etapami, ponieważ jednorazowo można podać ściśle określoną ilość preparatu. Aby uzyskać dobry efekt, trzeba wykonać serię zabiegów. Najczęściej konieczne jest wykonanie 1-6 zabiegów, w odstępach nie dłuższych jak cztery do sześciu tygodni; średnio co 3 tygodnie.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Miejsca zastosowania

Powikłania, objawy niepożądane

Objawy te są przemijające i najczęściej ustępują po kilku dniach.

Niezwykle rzadkie, aczkolwiek możliwe, skutki uboczne lipoterapii iniekcyjnej to:

Zabieg ten nie powinien być przeprowadzany w celu ogólnej redukcji masy ciała. Stosuje się go miejscowo, w celu uzyskania efektu estetycznego. Uzyskane efekty uzależnione są od ilości tkanki tłuszczowej i od ilości przeprowadzonych zabiegów. Efekt redukcji tkanki tłuszczowej można zaobserwować w czasie około trzech tygodni po zabiegu. Na ogół dochodzi do utraty od jednego do dwóch centymetrów w obwodzie, w miejscu, w którym zastosowano preparat.

Skóra nad obszarem poddanym zabiegowi staje się bardziej jędrna i gładka, gdyż rozpad komórek gromadzących tłuszcz powoduje miejscowe ograniczenie cellulitu. W celu uzyskania lepszych efektów, zabiegi lipolizy można połączyć z masażem, oraz innymi zabiegami.

Cennik

Usuwanie komórek tłuszczowych – intralipoterapia AqualyxOd 600 złZAPISZ SIĘ

Odkryj inne zabiegi, które rozwiążą Twój problem

MEDYCYNA ESTETYCZNAUsuwanie komórek tłuszczowych

Newsletter Esti Life

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym salonie, zostaw nam swój adres email.

24/7zapisy
online