fbpx

Kwas salicylowy – Salicylic Acid

zapisy online

Kwas salicylowy jest aromatycznym beta-hydroksykwasem (BHA), ale jednocześnie może być uznawany za związek należący do grupy fenoli. Wykazuje powinowactwo do lipidów zapewniając możliwość wnikania w warstwę lipidową skóry w znacznie większym stopniu niż stosowane w zabiegach złuszczania skóry hydroksykwasy takie jak np. kwas glikolowy.

DZIAŁANIE KWASU SALICYLOWEGO

PRZEBIEG ZABIEGU I ZALECENIA

Podczas zabiegu oczyszcza się twarz, a następnie na kilka minut nakłada preparat o wysokim stężeniu kwasu salicylowego. Po zabiegu następuje złuszczanie skóry, które może trwać do dwóch dni, pojawić się też mogą strupki z usuwanego aktywnie naskórka. Peeling kwasem salicylowym ma wysoką skuteczność w leczeniu trądziku, efekty widać już po pierwszym zabiegu, a do znacznej poprawy wyglądu skóry dochodzi po ok. 6 zabiegach robionych co 10-14 dni. Ważne jest, aby na dwa tygodnie przed zabiegiem nie wystawiać twarzy na ekspozycję słoneczną i nie korzystać z  solarium.

Po zabiegu należy stosować kremy z wysokimi filtrami przez kolejne trzy tygodnie. Zabieg nie jest odpowiedni dla osób o ciemnej karnacji, gdyż może spowodować powstanie jaśniejszych plam.

PRZECIWWSKAZANIA

Cennik

Kwas salicylowy - zabieg na twarz220 złZAPISZ SIĘ

Odkryj inne zabiegi, które rozwiążą Twój problem

NawilżanieOczyszczanieZabiegi dla cery suchejZabiegi na trądzik, leczenieZABIEGI NA TWARZZabiegi odmładzające, dla skóry dojrzałej

Newsletter Esti Life

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym salonie, zostaw nam swój adres email.

24/7zapisy
online