fbpx

Kwas salicylowy – Salicylic Acid

zapisy online

Kwas salicylowy jest aromatycznym beta-hydroksykwasem (BHA), ale jednocześnie może być uznawany za związek należący do grupy fenoli. Wykazuje powinowactwo do lipidów zapewniając możliwość wnikania w warstwę lipidową skóry w znacznie większym stopniu niż stosowane w zabiegach złuszczania skóry hydroksykwasy takie jak np. kwas glikolowy.

DZIAŁANIE KWASU SALICYLOWEGO

PRZEBIEG ZABIEGU I ZALECENIA

Podczas zabiegu oczyszcza się twarz, a następnie na kilka minut nakłada preparat o wysokim stężeniu kwasu salicylowego. Po zabiegu następuje złuszczanie skóry, które może trwać do dwóch dni, pojawić się też mogą strupki z usuwanego aktywnie naskórka. Peeling kwasem salicylowym ma wysoką skuteczność w leczeniu trądziku, efekty widać już po pierwszym zabiegu, a do znacznej poprawy wyglądu skóry dochodzi po ok. 6 zabiegach robionych co 10-14 dni. Ważne jest, aby na dwa tygodnie przed zabiegiem nie wystawiać twarzy na ekspozycję słoneczną i nie korzystać z  solarium.

Po zabiegu należy stosować kremy z wysokimi filtrami przez kolejne trzy tygodnie. Zabieg nie jest odpowiedni dla osób o ciemnej karnacji, gdyż może spowodować powstanie jaśniejszych plam.

PRZECIWWSKAZANIA

Cennik

Kwas salicylowy - zabieg na twarz220 złZAPISZ SIĘ

Odkryj inne zabiegi, które rozwiążą Twój problem

NawilżanieOczyszczanieZABIEGI NA TWARZZabiegi odmładzające dla skóry dojrzałej

Newsletter Esti Life

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym salonie, zostaw nam swój adres email.

24/7zapisy
online