fbpx

Mikrodermabrazja diamentowa

zapisy online

Mikrodermabrazja diamentowa to ogólna nazwa zabiegu oczyszczającego skórę, polegającego na mechanicznym ścieraniu martwego naskórka. Jest kilka rodzajów mikrodermabrazji: diamentowa, korundowa i tlenowa, różniących się rodzajem wykorzystywanego materiału ścierającego.

Mikrodermabrazja diamentowa – efekty zabiegu

Do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej używa się syntetycznych lub naturalnych diamentów osadzonych na głowicy urządzenia. Efekt, to głębokie oczyszczanie, a martwy, złuszczany podczas zabiegu naskórek, zasysa się pompą umieszczoną na głowicy, co zapobiega tworzeniu się pyłu. Dzięki temu, że peeling jest mocny przy zachowaniu bezpieczeństwa, jego wykonanie stymuluje skórę do wzmożonej produkcji nowych komórek naskórka. Można wykonywać go na twarzy, plecach i dekolcie.

Mikrodermabrazja diamentowa – wskazania do zabiegu

Mikrodermabrazję diamentową można wykonywać na większości typów skóry, jednak osoby z trądzikiem różowatym powinny przed zabiegiem skonsultować się z dermatologiem. Zabiegu nie poleca się w przypadku cery naczyniowej i wrażliwej. Ten rodzaj oczyszczania doskonale sprawdzi się w przypadku skóry tłustej i łojotokowej. Mikrodermabrazję diamentowa poleca się osobom zmagającym się z zaskórnikami, rozszerzonymi porami, przebarwieniami oraz ze zrogowaciałym naskórkiem.

Zabieg mikrodermabrazji trwa ok. 20-30 min. Kosmetolog, przesuwa po skórze głowicę ścierającą i jednocześnie zasysającą ścierany materiał. Głębokość złuszczania ustala się indywidualnie w zależności od grubości skóry i warstwy martwego naskórka. Mikrodermabrazja diamentowa nie jest zabiegiem bolesnym i nie wymaga znieczulenia skóry. Zabieg można wykonywać co 2 tygodnie, osoby o grubszej skórze mogą poddawać się mikrodermabrazji nawet co tydzień.

Aby całkowicie usunąć warstwę martwego naskórka i dogłębnie oczyścić pory należy wykonać od 2 do 10 zabiegów.

Po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej

Przez jeden dzień po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona. Należy wtedy dać skórze odpocząć i lepiej zrezygnować z makijażu. Nie powinno się więc planować mikrodermabrazji przed ważnym wyjściem lub jeśli musimy zaraz po zabiegu prezentować się w nienagannym makijażu. Przez 48 godzin po zabiegu nie wolno korzystać z basenu z chlorowaną wodą. Należy przez co najmniej 2 tygodnie unikać wystawiania skóry na promieniowanie UV i używać kremów z wysokim filtrem. Warto też dbać o nawodnienie organizmu i pić dużo wody.

Przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej

Cennik

Mikrodermabrazja twarzy230 złZAPISZ SIĘ

Odkryj inne zabiegi, które rozwiążą Twój problem

OczyszczanieZABIEGI NA TWARZZabiegi odmładzające dla skóry dojrzałej

Newsletter Esti Life

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym salonie, zostaw nam swój adres email.

24/7zapisy
online