fbpx

Osocze bogatopłytkowe

zapisy online

Wampirzy lifting (zabieg osoczem bogatopłytkowym), to niechirurgiczny zabieg, który polega na wstrzykiwaniu pacjentce jej własnej krwi, a konkretnie osocza bogatopłytkowego (PRP – Plateled Rich Plasma), w celu wypełnienia zmarszczek.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe (PRP – Plateled Rich Plasma) to preparat krwiopochodny, który pozyskuje się z krwi pacjenta. Jest ono bogate w komórki i czynniki wzrostu – peptydy, które pobudzają inne komórki do podziału i są potrzebne do odnowy biologicznej tkanek skóry.

Osocze bogatopłytkowe – dla kogo przeznaczony jest wampirzy lifting?

Wypełnianie zmarszczek za pomocą osocza z własnej krwi jest przeznaczone dla pacjentów, których skóra wymaga biostymulacji i odbudowy. To także zabieg stworzony dla alergików, którzy są uczuleni na składniki preparatów wypełniających zmarszczki, ponieważ preparat powstały z własnej krwi jest biologicznie obojętny i nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.

Efekty wampirzego liftingu

Efekt wampirzego liftingu utrzymuje się przez około 6 miesięcy bez potrzeby stosowania innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Zabieg trwa ok. 60 minut.

Jak przebiega zabieg wampirzego liftingu

Przed zabiegiem lekarz pobiera od pacjentki próbkę krwi (zazwyczaj 8 ml). Następnie odwirowuje pobrany materiał w specjalnej wirówce. Znajduje się w niej jałowy i amorficzny żel, który oddziela czerwone krwinki od osocza bogatopłytkowego. Do tak odseparowanego osocza PRP lekarz dodaje specjalny odczynnik (na przykład trombinę lub chlorek wapnia), który aktywuje płytki krwi do produkcji cytokin – białek stymulujących wzrost komórek. Następnie lekarz podaje preparat na dwa sposoby: albo za pomocą metody stosowanej w mezoterapii, albo liniowo wzdłuż zmarszczek (wolumetria).

Podczas zabiegu zachodzi proces identyczny z procesem gojenia się rany, czyli:

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest przeznaczona do wypełniania zmarszczek w okolicach:

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu osoczem bogatopłytkowym

Cennik

Osocze bogatopłytkowe1000 złZAPISZ SIĘ

Odkryj inne zabiegi, które rozwiążą Twój problem

MEDYCYNA ESTETYCZNARegeneracja

Newsletter Esti Life

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym salonie, zostaw nam swój adres email.

24/7zapisy
online
555948284870240