fbpx

Peeling kwasem TCA

zapisy online

Peeling TCA jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów na powierzchniowe defekty skóry. Redukuje płytkie blizny i zmarszczki oraz powierzchniowe przebarwienia skórne. Zaletą tego peelingu jest szybkie uzyskanie efektów estetycznych, czasem nawet już po pierwszym zabiegu.

TCA Chelatowe pozwala na uniknięcie powikłań typowych dla innych formuł TCA, z których najgorszym jest martwica w głębokich warstwach skóry i przewlekłe stany zapalne z następującymi po nich przebarwieniami. Nie powoduje odczynów alergicznych i nie jest toksyczny.

TCA Chelatowe to specjalna formuła zawierająca kwas trójchlorooctowy w postaci maski chelatowej.  Poprzez proces chelatacji, TCA wywołuje jednolitą penetrację i głębokie oddziaływanie na naskórek.

Jak wygląda zabieg TCA Chelatowe?

TCA Chelatowe jest zabiegiem wykonywanym wyłącznie przez lekarza. Przed peelingiem skóra jest oczyszczana preparatem Pre Peel Cleanser, który jest nakładany na 20-30 minut i zmywany wodą. Następnie za pomocą pędzelka rozprowadza się peeling. Po 1-3 minutach od nałożenia pacjent odczuwa pieczenie i palenie skóry, które ustępują po kilkunastu sekundach. W tym czasie na skórze pojawia się zbielenie, co świadczy o prawidłowej reakcji. Po około 2-3 minutach powierzchnię skóry neutralizuje się poprzez obfite zmycie preparatu wodą. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zarumieniona. Widoczne są miejsca zbielenia. Po kilku minutach po zabiegu nie widać już zbielenia, natomiast naskórek robi się bardzo napięty. Opisana procedura może wyglądać inaczej, jeśli lekarz podejmie decyzję o przeprowadzeniu indywidualnego protokołu.

Po zabiegu TCA

Właściwe złuszczanie rozpoczyna się po ok. 2-3 dniach od zabiegu. Wówczas naskórek zmienia barwę na kolor brązowy, robi się twardy i przypomina cienką „skorupkę”, która w kolejnych dniach będzie ulegała złuszczeniu. Uwaga, nie wolno zdrapywać płatów złuszczającego się naskórka, ponieważ może to spowodować przebarwienia i blizny. W kolejnych dniach dochodzi do powolnego złuszczania się naskórka, które trwa 3-4 dni. Zabieg można powtórzyć po 30-40 dniach, jeśli osiągnięte wyniki nie są zadowalające.

Kiedy zrobić TCA Chelatowe?

Lekarz powinien poinformować pacjenta o ewentualnych przeciwwskazaniach do wykonania peelingu.

Preparaty do kuracji domowej

Cennik

Kwas TCA 30%550 złZAPISZ SIĘ

Odkryj inne zabiegi, które rozwiążą Twój problem

BliznyMEDYCYNA ESTETYCZNARegeneracja

Newsletter Esti Life

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym salonie, zostaw nam swój adres email.

24/7zapisy
online