fbpx

Podolog

zapisy online

W Esti Life oferujemy zabiegi podologiczne wykonywane przed doświadczonego podologa. Najpopularniejsze to usuwanie odcisków, usuwanie modzeli, zabiegi na wrastające paznokcie, wypalanie kurzajek czy leczenie grzybicy paznokci. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje, jak wyglądają zabiegi podologiczne w gabinecie kosmetycznym Esti Life

ZABIEG PEDICURE PODOLOGICZNY (LECZNICZY)

Zabieg stóp, polegający na usunięciu zrogowaceń skóry, obcięciu i oszlifowaniu paznokci, wmasowaniu preparatów profilaktyczno-leczniczych, a ponadto również usunięciu odcisków.

USUWANIE ODCISKÓW

CO TO – uwypuklone zgrubienia naskórka z centralnie ułożonym rdzeniem, sięgającym do uniesionej warstwy skóry (kształt pinezki)

WYSTĘPOWANIE – umiejscawiają się w miejscach stałego ucisku (złego obuwia, ścisło przylegających do siebie powierzchni palców, na podeszwach stóp pod wyniosłościami kostnymi), przy paznokciu, jak i tuż pod nim. Przez ciągły ucisk na odcisk lub jego tarcie może dochodzić do opuchnięcia, zakażeń lub ropienia.

CO ROBIMY W GABINECIE – usuwanie odcisków za pomocą frezów do usunięcia rdzenia; W zależności od odcisku zabieg w gabinecie należy powtórzyć w celu wypłycania miejsca pozostałego po odcisku.

USUWANIE MODZELI

CO TO – ograniczone okrągłe, bądź owalne zrogowaciałe ogniska (choć brak w nich unerwienia, mogą powodować bolesność, gdy ugniatają okoliczne tkanki) tworzące się przez powtarzający się uraz

WYSTĘPOWANIE – strona podeszwowa stóp i opuszki palucha i palców

CO ROBIMY W GABINECIE – bezbolesne usuwanie za pomocą frezów.

SPOSÓB NA WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ

CO TO – paznokcie wrastają w wał paznokciowy i powodują bolesność, obrzęk i stan zapalny,

PRZYCZYNA – zbyt ciasne obuwie, nieprawidłowe obcinanie wolnego brzegu płytki paznokciowej również dolegliwość może być dziedziczona genetycznie,

WYSTĘPOWANIE: płytka paznokciowa i wał paznokciowy

CO ROBIMY W GABINECIE – zakładamy klamry korygujące, które spłaszczają płytkę paznokciową, lub robimy tamponadę, unoszącą i zabezpieczającą obolałe miejsce

SPOSÓB NA PĘKAJĄCE PIĘTY

CO TO – pęknięcia pięt często z ich krwawieniem, spowodowane suchą skórą, nadwagą, chorobą, zbyt mocno usuwanym naskórkiem

WYSTĘPOWANIE – na piętach, najczęściej u osób starszych, diabetyków

CO ROBIMY W GABINECIE – ściągamy zrogowacenie skóry (dłuto, skalpel, frez), wyrównując naskórek. Jeśli znajduje się rana, zakładamy opatrunki. Z każdym zabiegiem skóra na pięcie staje się delikatniejsza, a pęknięcia są płytsze, aż do ich zaniku.

LECZENIE GRZYBICY PAZNOKCI

CO TO – płytka paznokciowa matowieje, zmieniając zabarwienie od białawego przez żółty, do brunatnego, bruzdowacieje, staje się krucha, gruba, a w długotrwałym przebiegu ulega deformacji
WYSTĘPOWANIE – płytka paznokciowa

CO ROBIMY W GABINECIE – zalecamy wizytę u dermatologa w celu pobrania próbki materiału do badań. W zależności od formy leczenia, można polecić usunięcie nadmiaru paznokcia, bądź całości płytki przez podologa i uzupełnienie ubytku masą przeciwgrzybiczą.

WYPALANIE KURZAJEK

Kurzajki zwane są inaczej brodawkami wirusowymi. Ten rodzaj zmian skórnych powstaje w wyniku zagnieżdżenia się wirusa brodawczaka ludzkiego – HPV. Wirus przenoszony jest poprzez kontakt z naskórkiem. Kurzajki najczęściej pojawiają się na dłoniach i stopach, ale mogą także zostać przeniesione na inne części ciała.

Czas terapii w przypadku leczenia kurzajek jest bardzo różny i indywidualny dla każdego pacjenta. Wynosi od kilku do nawet kilkunastu wizyt. Wśród czynników, które mają istotny wpływ na czas terapii wymienia się m.in.: reakcję pacjentów na stosowane podczas terapii preparaty pomocnicze, wcześniejsze – inne niż mechaniczne – próby usunięcia kurzajek, regularne stosowanie przez pacjentów preparatów pielęgnacyjnych oraz przede wszystkim, czas, który minął od chwili pojawiania się kurzajki do momentu wizyty w gabinecie podologicznym. Pamiętajmy, że im szybciej zgłosimy się do specjalisty, tym szybciej będziemy mogli usunąć kurzajki. Najszybciej kurzajek można pozbyć się u dzieci. Zazwyczaj usuwane są one już podczas kilku wizyt.

REKONSTRUKCJA PAZNOKCIA

Do niepokojącej zmiany czy deformacji paznokci mogą przyczyniać się różne choroby, np. wady serca, niewydolność oddechowa, anemia, marskość wątroby, zaburzenia krążenia, choroby skóry, a także łuszczyca, grzybica, liszaj płaski, wypryski. Często w wyniku zażywanych silnych leków paznokcie mogą przyjmować różne zabarwienie: żółte, zielone, brązowe czy szaroniebieskie.

Oprócz zmian chorobach równie często przyczyną problemów z płytką paznokciową są urazy mechaniczne. Zazwyczaj po uderzeniu, przytrzaśnięciu czy przygnieceniu może powstać krwiak, nastąpić uszkodzenie macierzy paznokcia czy odsłonienie łożysko. W efekcie może dojść do oddzielenia się paznokcia od łożyska. Wtedy rekonstrukcja paznokcia jest niezbędna. Odkryte łożysko paznokcia jest bardzo wrażliwe na wszelki dotyk, co może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Takie miejsce jest również idealnym środowiskiem dla rozwoju grzybów.

Zabieg może być polecany również osobom, których paznokcie zostały uszkodzone w wyniku kontaktu z detergentami, stosowania lakierów, acetonu, czy obgryzania paznokci. Warto pomyśleć o rekonstrukcji paznokcia nie tylko ze względów estetycznych. Rekonstrukcja paznokci chroni przed kolejnymi urazami, kierunkuje wzrost paznokcia, zapobiega deformacji i jest najlepszą profilaktyką przeciwgrzybiczą.

Wizyta u podologa rozpoczyna się od dokładnego wywiadu i badania palpacyjnego. Paznokcie są oceniane pod kątem kształtu, grubości, kolorystyki oraz rodzaju zniszczenia płytki. Czasami należy wykonać dodatkowe badania, np. mykologiczne. Zebrane informacje i wyniki badań pozwalają dowiedzieć się, co jest przyczyną zmiany paznokci, określić kierunek postępowania oraz ustalić metodę terapii.

W gabinecie podologicznym preparaty wykorzystywane w procesie rekonstrukcji są substancjami o działaniu: bakteriostatycznym, oraz grzybostatycznym. Oznacza to, że hamują rozwój bakterii i grzybów, mają działanie przeciwzapalne. Paznokieć po rekonstrukcji od razu wygląda ładnie i estetycznie. Natomiast całkowity efekt można zaobserwować po zrośnięciu całkowitym paznokcia. Proces wzrostu płytki paznokciowej u stóp jest powolny. Może trwać rok, a czasami dłużej. Czas trwania terapii zależy od skali problemu, z jakim zgłasza się pacjent. W przypadku niewielkich problemów z płytką wystarczy jedna wizyta. W bardziej zaawansowanych przypadkach może być koniecznych kilka wizyt u podologa.

ONYCHOLIZA PAZNOKCIA

Przy onycholizie paznokcie pozostają gładkie i twarde. Pierwszym objawem jest białe zabarwienie w miejscu odwarstwienia paznokcia, wyraźnie odgraniczające się od pozostałej powierzchni paznokcia. Wynika to z utraty łączności z łożyskiem i wypełnienia wolnej przestrzeni powietrzem. Różowe zabarwienie paznokcia, które pochodzi od prześwitujących naczyń włosowatych, znika. Czasami w miejscu onycholizy dochodzi do nadkażenia, wówczas kolor może zmienić się na szary, żółty, brązowy lub czarny. Odwarstwienie na ogół zachodzi bezboleśnie, chyba że postępuje ono w kierunku macierzy i jest spowodowane urazem. Ból może się też pojawić przy dodatkowej infekcji. Zmiany najczęściej zaczynają się na końcu paznokcia. Gdy utrzymują się przez dłuższy czas, łożysko paznokcia robi się ciemne i pogrubione.

W wolnych przestrzeniach pod paznokciem może zachodzić hiperkeratoza, czyli nadmierne rogowacenie naskórka. W stanach zapalnych możliwa jest też hipergranulacja podpaznokciowa, tj. wrastanie paznokcia w jego łożysko. U osób z zaburzeniami ukrwienia, których skóra jest szczególnie wrażliwa, może to dać początek owrzodzeniom. Onycholiza paznokci związana z nadczynnością tarczycy zwykle obejmuje paznokcie czwartego i piątego palca

Łagodna onycholiza paznokci często ustępuje samoistnie po kilku tygodniach. Gdy konieczne jest leczenie, polega ono przede wszystkim na zwalczaniu przyczyny onycholizy. Na początku najlepiej udać się do dermatologa, który po wykonaniu badań powinien wskazać dalsze działania. W niektórych przypadkach niezbędne może się okazać operacyjne usunięcie płytki paznokcia. Gdy problemem jest infekcja bakteryjna, wprowadza się leczenie antybiotykami. Na zakażenia grzybicze stosuje się m.in. lakiery przeciwgrzybicze.

By uniknąć nawrotów onycholizy, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja paznokci. Należy je obcinać na krótko, ale tak, by nie powodować uszkodzeń. Trzeba też unikać urazów i kontaktu z substancjami drażniącymi. Dobrze jest ograniczyć stosowanie lakierów i zmywaczy do paznokci, rozcieńczalników oraz innych detergentów. Okolice łożyska paznokcia należy utrzymywać w suchości i czystości.

USUWANIE NAGNIOTKÓW

Najczęstszymi przyczynami powstawania nagniotków jest niewygodne obuwie, przeważnie za ciasne albo zbyt wąskie w palcach. Również zbyt luźne obuwie, w którym stopa się przesuwa w trakcie chodzenia może być przyczyną powstawania nagniotków. Na nagniotki cierpią częściej kobiety niż mężczyźni – z racji tego, że chodzą w butach na wysokim obcasie. Innym czynnikiem będącym powodem powstawania nagniotków mogą być nieprawidłowości w chodzie lub budowie stóp związane z wadami ortopedycznymi. Na szczęście tego typu przyczynę da się obecnie korygować specjalnie dopasowanymi wkładkami do butów.

Gdy moczenie nóg w ciepłej wodzie lub inne domowe sposoby zawodzą w walce z nagniotkami, konieczna jest wizyta u podologa – specjalisty, od chorób stóp. Leczenie nagniotków w profesjonalnym gabinecie zazwyczaj polega na umiejętnym usunięciu całego nagniotka i opatrzeniu pozostałej po nim rany. Do usuwania zmian skórnych na stopach jak odciski, nagniotki, modzele używa się specjalistycznego sprzętu, jak frezarka, a w przypadku większych zmian także skalpela lub dłuta. Najlepszą i najnowocześniejszą zarazem metodą usuwania nagniotków jest terapia laserem CO2, ponieważ usunięcie jest bezbolesne, sterylne i stopa szybko się goi po zabiegu. Podsumowując, gdy pojawia się nagniotek, modzel lub inna zmiana skórna na stopie, najlepszym rozwiązaniem jest umówienie się na wizytę do dobrego podologa.

Cennik

PODOLOGICZNE ZABIEGI LECZNICZE

Pedicure leczniczy  (podologiczny)150 złZAPISZ SIĘ
Usuwanie odcisków/nagniotków/modzeliOd 80 złZAPISZ SIĘ
Laserowe usuwanie grzybicy 1 paznokieć120 złZAPISZ SIĘ
Wrastające  paznokcieOd 300 złZAPISZ SIĘ
Pedicure stopa cukrzycowaOd 80 złZAPISZ SIĘ
Zmiana opatrunkuOd 30 złZAPISZ SIĘ
Leczenie nadpotliwości stópOd 70 złZAPISZ SIĘ

Odkryj inne zabiegi, które rozwiążą Twój problem

Dłonie i stopyPodologia

Newsletter Esti Life

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym salonie, zostaw nam swój adres email.

24/7zapisy
online
555948284870240