fbpx

Skleroterapia – usuwanie żylaków i pajączków

zapisy online

Skleroterapia to mało inwazyjny zabieg, za pomocą którego można usunąć rozszerzone żyły i pajączki. Polega on na wstrzyknięciu w zmienione miejsce na skórze odpowiedniej dawki leku. Najczęściej ma ona postać pianki (skleroterapia piankowa) lub roztworu zawierającego preparat obliterujący.

Skleroterapia – wskazania

Obliterację wykonuje się na takie problemy skórne, jak: żylaki po ciąży, operacji, u osób starszych oraz w okolicach sromu, owrzodzonej skóry, zmian dermatologicznych, kostki przyśrodkowej. Wskazaniem do zabiegu są również poszerzone drobne naczynia krwionośne, czyli teleangiektazje (tzw. pajączki). Ale także wady układu naczyniowego, jak na przykład malformacje naczyniowe czy niewydolne żyły.

Skleroterapia żylaków to zabieg, który wykonuje się strzykawką z bardzo cienką igłą. Wprowadza się ją do rozszerzonych naczyń i wstrzykuje specjalny preparat obliterujący. Powoduje on obkurczenie ścian naczyń. Wywołuje proces zapalny, który przechodzi we włóknienie, a efekt to zrośnięcie się rozszerzonego naczynia. Obliteracja żylaków nie wymaga znieczulenia. Do zabiegu wykorzystuje się bardzo cienką igłę, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu podczas jego wykonywania. Mała inwazyjność metody powoduje również, że pacjent nie musi po jej zastosowaniu, zostawać przez kilka dni w szpitalu. Skleroterapia żylaków może być przeprowadzana razem z terapią uciskową. Po wstrzyknięciu do żyły preparatu zmniejszającego przepływ krwi zakłada się na nogi specjalne pończochy uciskowe.

Skleroterapia – przebieg zabiegu

Pojedyncza sesja ostrzykiwania żylaków nóg trwa około 20 minut i w zależności od stopnia zaawansowania zmian skórnych zabieg powtarza się od 2 do 5 razy. Przed kuracją specjalista chirurgii naczyniowej musi ocenić stan nóg, dlatego wykonuje badanie dopplerowskie. USG metodą Dopplera to sposób na precyzyjne wykrycie nawet najdrobniejszych schorzeń żył oraz tętnic. 2 tygodnie przed zabiegiem zaleca się przyjmowanie rutyny, dlatego że wzmacnia ona naczynia krwionośne i zminimalizuje ryzyko wystąpienia nieestetycznych przebarwień po kuracji. Bezpośrednio przed obliteracją nie zaleca się golenia nóg, przyjmowania leków miejscowych oraz smarowania skóry balsamami, kremami czy oliwkami.

Cennik

Usuwanie pajączków/żylaków - skleroterapia1 ampułka 300 złZAPISZ SIĘ

Odkryj inne zabiegi, które rozwiążą Twój problem

MEDYCYNA ESTETYCZNAUsuwanie pajączków, żylaków

Newsletter Esti Life

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym salonie, zostaw nam swój adres email.

24/7zapisy
online