fbpx

Usuwanie makijażu permanentnego – Remover

zapisy online

Stary, nieudany czy zaniedbany makijaż permanentny można usunąć dwoma sposobami. Pierwsza i najbardziej znana metoda to  zastosowanie lasera, najczęściej lasera ND: yag Q-switch. Druga metoda polega na przeprowadzeniu zabiegu płynnym preparatem, czyli Removerem.

Usuwanie makijażu permanentnego metodą laserową

Metoda działania lasera Q-Switch w bardzo szybki, liczony w nano/piko sekundach i specyficzny sposób dostarcza odpowiednią długość wiązki laserowej w głąb skóry. Wiązka absorbowana przez barwnik tatuażu lub makijażu, rozbija barwnik na drobne fragmenty. Są one wystarczająco małe dla organizmu, aby w ciągu najbliższych kilku tygodni zostały całkowicie usunięte ze skóry. Niektóre cząstki położone w skórze bardzo płytko, zostaną usunięte wraz z powierzchownym złuszczaniem się naskórka. Druga część rozproszonych pigmentów w głębszych warstwach skóry, będzie wchłaniana przez organizm, a następnie usuwana z organizmu przez układ immunologiczny.

Usuwanie makijażu permanentnego Removerem – na co uważać

Z powodzeniem zabiegi można przeprowadzać na całym ciele czy na brwiach. W przypadku brwi włoski tracą barwnik na ok. 1-2 tygodnie i stają się białe/ siwe. Zabiegu laserowego nie można przeprowadzić na czerwieni wargowej, można jedynie próbować usunąć makijaż znajdujący się poza nią. Należy jednak mieć pełną świadomość tego, iż przez co najmniej kilka tygodni obszar  podany zabiegowi nad czerwienią wargową będzie ciemniejszy niż przed zabiegiem. Również ze względów bezpieczeństwa nie powinno się przeprowadzać zabiegów laserowych usuwających kreski permanentne z okolicy oczu. Mimo metalowych nakładek zakładanych na gałki oczne przed zabiegiem niebezpieczeństwo utraty wzroku i jego pogorszenia istnieje. Chociaż  istnieją gabinety oferujące usługi laserowego usuwania makijażu permanentnego ust jaki i kresek na oczach, to przed zdecydowaniem się na zabieg warto przemyśleć zarówno kwestie estetyczne jaki i zdrowotne.

Skuteczność zabiegu

Usuwanie makijażu permanentnego Removerem pozwala na całkowite  usunięcie, bądź rozjaśnienie starych, źle wykonanych makijaży permanentnych lub kamuflaży, do takiego stopnia, aby możliwe było wykonanie nowego, estetycznego makijażu. Zabieg z użyciem Removera to alternatywa dla osób, które boją się zabiegu laserowego, ale też dla tych, u których laser nie gwarantuje pełnej skuteczności. Remover można wykonać w każdej okolicy twarzy, nawet powiek czy czerwieni wargowej, gdy przeprowadzenie zabiegu laserowego w tych okolicach ze względów bezpieczeństwa nie jest możliwe. Remover to także bardzo skuteczna metoda w usuwaniu kamuflaży używanych dość często podczas nieudanych pigmentacji.

Zabieg usuwania Removerem przebiega w sposób podobny do samego tworzenia makijażu permanentnego lub tatuowania. Podczas zabiegu maszyną, przy użyciu jednorazowego/ sterylnego kartridża, podaje się powyższy preparat który rozbija cząsteczki i wypycha pigment na zewnątrz. Pełne usunięcie pigmentu ze skóry zależy od jego ilości i gęstości barwnika w skórze. Ale także jego barwy i osobniczych uwarunkowań organizmu. Niemniej jednak rozjaśnienie, które umożliwi przykrycie nowym makijażem permanentnym, to najczęściej ok 1-2 sesje.  Odstępy miedzy zabiegami w zależności od użytego preparatu wynoszą od 30 do 60 dni. Zabieg z wykorzystaniem Removera nie wyłącza klienta z życia codziennego, a okolica objęta zabiegiem od razu wygląda na jaśniejszą.

PRACE WŁASNE

PRZECIWWSKAZANIA

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

Na zabiegi z zakresu makijażu permanentnego wymagana jest przedpłata. Po zapisaniu się na wizytę, skontaktujemy się z Tobą.

Cennik

USUWANIE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO – REMOVER

Remover - usuwanie makijażu permanentnego - brwiOd 300 złZAPISZ SIĘ
Remover - usuwanie makijażu permanentnego - oczyOd 250 złZAPISZ SIĘ
Remover - usuwanie makijażu permanentnego - ustaod 300 złZAPISZ SIĘ

Odkryj inne zabiegi, które rozwiążą Twój problem

Makijaż permanentnyUsuwanie makijażu

Newsletter Esti Life

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym salonie, zostaw nam swój adres email.

24/7zapisy
online