fbpx

Usuwanie tatuażu removerem

zapisy online

Tatuaż. Dla niektórych to symbol dorosłości, znak miłości dla drugiej osoby a czasami nieudany rysunek mało uzdolnionego artysty lub też wzór który już dawno przestał być modny wcale nie musi oznaczać pamiątki do końca życia. Zapoznajcie się  z artykułem który zawiera informacje o wszystkich dostępnych metodach usunięcia barwnika ze skóry oraz najważniejszych związanych z tym aspektach.

Dlaczego barwnik utrzymuje sie w skórze?

W normalnych warunkach organizm dąży do usunięcia ciał obcych. Jeśli są wystarczająco małe tak jak np. bakterie,  zjadają je makrofagi. Jeśli duże np. drzazga, powstaje stan zapalny, zmiana zapalna, ropna i następuje pozbycie się z organizmu przez „wypchnięcie” powstałej zmiany. Jeśli ciało obce jest duże, ale wykonane z materiału biologicznie obojętnego dla organizmu, to pozostaje ono na trwałe, organizm je toleruje i nie dąży do eliminacji. Właśnie tak jest z tatuażem – barwnik do tatuażu nie daje się usunąć, ale jest obojętny dla organizmu. W skład barwnika wchodzą często metale ciężkie (żelazo, ołów) o dużej masie atomowej, więc są za duże, by makrofagi mogły je usunąć. Dodatkowo jest on wprowadzony zbyt głęboko, by stopniowo uległ wydaleniu z fizjologicznym złuszczeniem skóry. Organizm reaguje na obecność barwnika otorbieniem jego cząstek, żeby na wszelki wypadek odizolować obce ciało od własnych tkanek. Dzięki temu barwnik utrzymuje się w skórze całymi latami i nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych.

 

Usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego metodą laserową

Metoda działania lasera Q-Switch w bardzo szybki, liczony w nano/piko sekundach i specyficzny sposób dostarcza odpowiednią długość wiązki laserowej w głąb skóry. Impuls lasera kumuluje się tam, gdzie znajduje się barwnik, powoduje jego rozbicie na mniejsze cząsteczki, jak również rozerwanie otorbienia. Pojawia się stan zapalny, uruchamiany jest układ odpornościowy, i makrofagi mogą wyeliminować barwnik. Po rozbiciu rozmiar cząsteczek jest na tyle mały, że jest to możliwe.

Niektóre cząstki położone w skórze bardzo płytko, zostaną usunięte wraz z powierzchownym złuszczaniem się naskórka. Druga część rozproszonych pigmentów w głębszych warstwach skóry, będzie wchłaniana przez organizm i najczęściej jak ma to miejsce odprowadzana do węzłów chłonnych co niestety może być przyczyną powstawania rożnych chorób a między innymi nowotworów.

 

Usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego removerem

Z powodzeniem zabiegi można przeprowadzać na całym ciele oraz twarzy. Zabiegi z użyciem removera są znacznie zdrowszą i bezpieczniejszą metodą usunięcia barwnika ze skory niż metoda laserowa a to za sprawą substancji, które wypychają cząsteczkę barwnika na powierzchnię skóry nie powodując tym samym odkładnia się tych cząsteczek w narządach organizmu.

 

Skuteczność zabiegu

Usuwanie tatuaży removerem pozwala na całkowite  usunięcie, bądź rozjaśnienie starych, źle wykonanych makijaży permanentnych lub kamuflaży, do takiego stopnia, aby możliwe było wykonanie nowego, estetycznego makijażu. Zabieg z użyciem removera to alternatywa dla osób, które boją się zabiegu laserowego, ale też dla tych, u których laser nie gwarantuje pełnej skuteczności. Remover można wykonać w każdej okolicy ciała a także twarzy, nawet powiek czy czerwieni wargowej, gdy przeprowadzenie zabiegu laserowego w tych okolicach ze względów bezpieczeństwa nie jest możliwe. Remover to także bardzo skuteczna metoda w usuwaniu kamuflaży używanych dość często podczas nieudanych pigmentacji oraz w przypadku kolorowych tatuaży. Pełne usunięcie pigmentu ze skóry zależy od jego ilości i gęstości barwnika w skórze. Niemniej jednak znaczne rozjaśnienie widoczne jest już po 1 zabiegu a pełne usuniecie barwnika wymaga średnio 4 zabiegów. Odstępy miedzy zabiegami w zależności od użytego preparatu wynoszą od 30 do 60 dni. Zabieg z wykorzystaniem removera wymaga ze strony klienta zastosowania się do zaleceń zabiegowych.

 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg usuwania pigmentu removerem przebiega w sposób podobny do samego tatuowania. Podczas zabiegu maszyną, przy użyciu jednorazowego/ sterylnego kartridża, podaje się powyższy preparat który rozbija cząsteczki i wypycha pigment na zewnątrz.

 

Laser vs remover

– Remover w porównaniu do lasera usuwa wszystkie kolory i mieszanki barwników.

– W przypadku zastosowania removera ilość sesji zabiegowych jest znacznie mniejsza niż przy zabiegach wykonywanych laserem. W zależności od intensywności i gęstości pigmentu ilość sesji zabiegowych z użyciem removrea waha się od 1 do max 6, a średnio są to 4 zabiegi. W przypadku zabiegów laserowych minimalna ilość zabiegów to 6 wzwyż. W rezultacie jesteśmy w krótszym czasie usunąć pigment ze skóry a koszty są niższe.

– Rezultaty. Ze względu na specyfikę działania preparatu barwnik obecny w skórze w przypadku zastosowania removera można usunąć do zera. Inaczej już jest w przypadku zastosowania lasera a to dlatego, ze cząsteczka barwnika rozbijana na mniejsze kawałki przez wiązkę laserową jest w kolejnym etapie rozkładana przez komórki naszej skóry, czyli makrofagi a następnie usuwana gdzie cząsteczki pigmentu trafiają do węzłów chłonnych. Bardzo często zdarza się sytuacja, gdzie proces rozkładania barwnika przez makrofagi nie postępuje, dlatego zabiegi laserowe niekiedy są nie skuteczne.

– Brak resztek w naszym organizmie odkładających sie w węzłach chłonnych po zastosowaniu removera. Wypychana cząsteczka barwnika na zewnątrz  skory powoduje ze barwnik nie odkłada się w węzłach chłonnych jak ma to miejsce w przypadku rozbijanych cząsteczek pigmentu przez laser

 

 

Cennik

Cena 300-2000zł w zależności od wielkości tatuażu

Newsletter Esti Life

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym salonie, zostaw nam swój adres email.

24/7zapisy
online