fbpx

Wypełnianie kwasem hialuronowym – usuwanie zmarszczek

zapisy online

Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny. Jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza. Dlatego też nasza skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość. Najskuteczniejszym sposobem na zatrzymanie tego procesu jest wypełnianie kwasem hialuronowym.

Wypełnianie kwasem hialuronowym

Preparaty zawierające kwas hialuronowy, wstrzyknięte do skóry właściwej, skutecznie uzupełniają jego niedobór. Nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zapewnia nam dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej. Na pół godziny przed zabiegiem miejsca, w które chcemy podać preparat, smarujemy kremem, który w swoim składzie zawiera środek znieczulający.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Dają gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy. Proces ten jest więc w stu procentach odwracalny w czasie.

Zalecenia pozabiegowe

Po leczeniu przez dwa tygodnie unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna).

Przeciwwskazania

Uwaga! Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej – Botox, laseroterapia, peeling chemiczny, mikrodermabrazja) powinien wynosić min. 3 tygodnie.

Wypełnianie kwasem hialuronowym – objawy niepożądane

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – prace własne, dr Edyta Jakubik

Wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym – prace własne, dr Edyta Jakubik

wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym

Cennik

WYPEŁNIANIE KWASEM HIALURONOWYM

Wypełnianie bruzd nosowo wargowych1200 złZAPISZ SIĘ
Wypełnianie doliny łez1200złZAPISZ SIĘ

Odkryj inne zabiegi, które rozwiążą Twój problem

MEDYCYNA ESTETYCZNAPoliczki

Newsletter Esti Life

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym salonie, zostaw nam swój adres email.

24/7zapisy
online