fbpx

Peeling Yellow Peel

zapisy online

Peeling Yellow Peel to jeden z najbardziej znanych i lubianych peelingów. Jego główne zalety to wysoka skuteczność i znikoma agresywność. Yellow Peel może usuwać naskórek na różnych poziomach, dlatego jest stosowany zarówno do redukcji przebarwień, jak i ujędrniający zabieg przeciwzmarszczkowy. Dodatkowo, jego działanie peelingujące oczyszcza i rozświetla skórę.

W pierwszej fazie peelingu działają kwas glikolowy i salicylowy – wywołują złuszczanie, odnowę naskórka i rozświetlenie twarzy. W drugiej fazie kwas retinowy i witamina C działają stymulująco – pobudzają produkcję kolagenu, elastyny i glikozamin, dzięki czemu skóra nabiera jędrności. Trzy inne składniki: kwas fitowy, kojowy i azelainowy usuwają istniejące przebarwienia i zapobiegają powstawaniu nowych. Działanie stymulujące Yellow Peel daje także świetne efekty w zabiegach odmładzających okolicę oczu.

Yellow Peel – wskazania do zabiegu

Jak wygląda terapia kwasem Yellow Peel

Yellow Peel jest zabiegiem zupełnie bezbolesnym. W pierwszej fazie zabiegu wykonuje się żelowy peeling powierzchniowy, który pozostaje na skórze od kilkudziesięciu sekund do kilku minut, w zależności od wrażliwości skóry. Podczas tej fazy pacjent najczęściej odczuwa pieczenie i jest to sygnał do usunięcia preparatu. Następnie zmywa się go, osusza skórę i nakłada preparat Yellow Peel, co 15-20 minut dokładając kolejne warstwy peelingu. Liczba warstw ustalana jest indywidualnie podczas konsultacji przedzabiegowej i uzależniona jest od wskazań do zabiegu. Bezpośrednio po peelingu może, ale nie musi pojawić się zaczerwienienie i lekki obrzęk skóry – są to normalne reakcje, a ich występowanie gwarantuje osiągnięcie dobrych efektów. Opisana procedura może wyglądać inaczej, jeśli lekarz podejmie decyzję o przeprowadzeniu indywidualnego protokołu.

Po zabiegu kwasami

Z reguły w 3 dniu od zabiegu zaczyna się niewielkie złuszczanie skóry, które nie stanowi ograniczenia dla osób aktywnych zawodowo i towarzysko. Po zabiegu bardzo ważne jest intensywnie nawilżanie i ochrona skóry. Peeling może być powtarzany co 30 dni, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu lub w trybie ustalonym przez lekarza.

Przeciwwskazania do zabiegu kwasami

Cennik

Yellow Peel 1 warstwa300 złZAPISZ SIĘ
Yellow Peel 3 warstwy400 złZAPISZ SIĘ

Odkryj inne zabiegi, które rozwiążą Twój problem

PrzebarwieniaREWITALIZACJAZABIEGI NA TWARZZabiegi odmładzające dla skóry dojrzałejZłuszczanie

Newsletter Esti Life

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym salonie, zostaw nam swój adres email.

24/7zapisy
online