Darmowa dostawa od 450zł

Temat miesiąca: Peelingi chemiczne – kwas pirogronowy

Peeling chemiczny, to zabieg, który potocznie nazwa się zabiegiem z kwasami. Potraktowanie naszej skóry kontrolowaną ilością odpowiedniego kwasu powoduje zwiększenie odległości pomiędzy komórkami w skórze. To z kolei osłabia łączące te komórki wiązania, oddzielając i złuszczając warstwę rogową naskórka. Różne peelingi chemiczne stosowane są na inne problemy ich działanie ma jednak kilka punktów wspólnych. Zabiegi z kwasami to najpopularniejsze zabiegi wykonywane jesienią w gabinetach kosmetologicznych i lekarskich.

Niektóre zabiegi z kwasami niwelują niedoskonałości skóry, inne ujednolicają jej koloryt czy regulując wydzielanie sebum ściągają pory. Jeszcze inne rozjaśniają blizny, mają właściwości przeciwzapalne, nawilżające czy też dobrze wpływają na elastyczność skóry. Dlatego też zabieg z kwasami powinien być poprzedzony konsultacją, a decyzję o wyborze kwasu oraz jego stężenia podejmuje osoba wykonująca zabieg.

Peeling kwasem pirogronowym

Kwas pirogronowy znajduje się w jabłkach, sfermentowanych owocach czy occie. Dzięki szybkiej penetracji w skórę właściwą pozwala na uzyskanie w wyjątkowo krótkim czasie doskonałych efektów estetycznych. Są one zbliżone do tych, jakie osiąga się agresywnym złuszczaniem. Zabiegi przy użyciu kwasu pirogronowego są wyjątkowo bezpieczne, i co istotne – całkowicie bezbolesne.

Kwas pirogronowy działa przeciwzaskórnikowo, rozjaśnia, poprawia koloryt skóry. Ma także działanie antybakteryjnie i zmniejsza grubość warstwy rogowej. Na poziomie skóry właściwej pobudza do produkcji kolagenu i elastyny czyli włókien odpowiedzialnych za młody wygląd skóry. Kwas pirogronowy hamuje nadmiar wydzielania sebum. To bardzo ważne zwłaszcza u osób z cerą tłustą i trądzikową. Taki kwas to świetna alternatywa dla świecącej się i zanieczyszczonej skóry. Nadmiar sebum to idealne środowisko do rozwoju wielu bakterii, szczególnie tych, które są odpowiedzialne za zmiany trądzikowe.

Zabieg z kwasem pirogronowym – kiedy wykonać

  • przebarwienia pozapalne i posłoneczne – kwas pirogronowy, dzięki temu, że złuszcza naskórek, niweluje lub rozjaśnia przebarwienia rozświetlając cerę
  • cera zanieczyszczona zaskórnikami – peeling kwasem pirogronowym skutecznie usuwa zanieczyszczenia skóry oraz zaskórniki
  • trądzik i niedoskonałości skóry – kwas pirogronowy działa antybakteryjnie, znacznie obniża pH skóry, dzięki czemu pomaga leczyć trądzik i niedoskonałości skóry
  • problem z tłustą, świecącą się cerą – zabiegi kwasem pirogronowym mają działanie seboregulujące, zmniejszają i regulują wydzielanie sebum skóry, niwelując jej błyszczenie
  • na pierwsze zmarszczki – kwas pirogronowy stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu redukuje zmarszczki i blizny

Inne wskazania do peelingi kwasem pirogronowym, to: trądzik różowaty, blizny potrądzikowe, zaczerwienienie skóry u osób z policytemią, kuperoza, łojotokowe zapalenie skóry, keratoza trądzikowa, dyskeratoza, hiperkeratoza, keloidy, hiperpigmentacje pozapalne i potrądzikowe, melazma/chloasma, fotoaging.

Peeling kwasem pirogronowym efekty

Postępowanie po zabiegu

Zaraz po zabiegu pacjent może odczuwać napięcie i podrażnienie, a skóra może być czerwona. Jest to czas, kiedy powinno się unikać wszelkich czynników drażniących i stosować kosmetyki nawilżające oraz z filtrami UV. Nie wolno drapać ani usuwać łuszczącego się naskórka. Regularne nawilżanie twarzy pomoże go nieco ukryć. Stosowane po zabiegu kremy nie mogą zawierać w swoim składzie kwasów – należy z nich zrezygnować przynajmniej na dwa tygodnie. Przez około cztery tygodnie powinno się unikać promieniowania słonecznego. Peeling może być wykonywany w serii i powtarzany co 15 – 21 dni.

Przeciwskazania do wykonania peelingu

Głównymi przeciwwskazaniami do kwasu pirogronowego są: infekcje skórne w fazie aktywnej (nawroty opryszczki), zapalenie tkanki łącznej, zaburzenia psychiczne, alergie na substancje stosowane w peelingu lub w produktach do terapii domowej. Podczas doboru peelingu należy ocenić fototyp pacjenta, stopień fotostarzenia lub obecność blizn i keloidów.

Peeling kwasem pirogronowym w Esti Life

W Esti Life do zabiegów kwasem pirogronowym wykorzystujemy produkty renomowanej firmy Fenice, która dostarcza produkty medycyny estetycznej na Polski rynek od wielu lat. Peelingi chemiczne dają spektakularne efekty, pod warunkiem jednak, że są wykonywane przez wyszkoloną i doświadczoną kadrę, co daje gwarancję bezpieczeństwa.

Zapisy esti life