Darmowa dostawa od 450zł

Rodzaje trądziku

Trądzik to najczęstsza choroba dermatologiczna wieku młodzieńczego objawiająca się łojotokiem i pozostawaniem grudek, krostek oraz zaskórników w okolicach łojotokowych. Coraz częściej dotyczy on również osób dojrzałych.
Powstawanie trądziku uzależnione jest od kilku czynników usposabiających, takich jak:
-przerost gruczołów łojowych połączony ze zwiększonym wydzielaniem łoju.
-nadmierne rogowacenie, sprzyjające powstawaniu grudek
-wpływ hormonów, w szczególności androgenów
-namnażanie bakterii beztlenowych, ich obecność w gruczołach łojowych sprzyja powstawaniu wykwitów zapalnych w obrębie skory.
Zmiany skórne występujące w trądziku pospolitym to przede wszystkim łojotok, grudki, krostki, zaskórniki otwarte i zamknięte, nacieki zapalne oraz cysty. W zależności od charakteru zmian, które przeważają na skórze, można wyróżnić następujące postaci trądziku:
-zaskórnikowy
-grudkowo-krostkowy
-bliznowcowy
-ropowiczy
Zmiany znajdują się najczęściej na twarzy, niekiedy również na klatce piersiowej oraz plecach. Przebieg trądziku może być przewlekły, a w niektórych przypadkach zmiany utrzymują się przez wiele lat. W następstwie może dojść do powstawania blizn, drobnych zanikowych, jak również większych przerosłych.
Szczególne przypadki trądziku to:
-trądzik noworodków i niemowląt
-trądzik z wydrapaniami
-trądzik piorunujący, z objawami pozaskórnymi takimi jak podwyższona temperatura, bóle stawowe.
Jeśli chodzi o różnicowanie, to wyróżniamy:
-trądzik wywołany ekspozycja na czynniki zewnętrzne, np. Trądzik kosmetyczny spowodowany stosowaniem substancji komedogennych w codziennej pielęgnacji
-trądzik różowaty
-zapalenie mieszków włosowych
Terapia trądziku jest zazwyczaj długotrwała i wymaga łączenia kilku metod.
Opracowaliśmy specjalną formułę, która w szybkim czasie radzi sobie z trądzikiem! Najpierw usuwamy problem, następnie niwelujemy blizny i przebarwienia.
Walka z trądzikiem jeszcze nigdy nie była aż TAK PROSTA!