Blizny potrądzikowe – rodzaje i sposoby leczenia

Blizny potrądzikowe to pozostałość po trądzikowych zmianach chorobowych.

Blizny potrądzikowe dotykają większość osób, cierpiących na tę przypadłość. Bliznowacenie może powstawać z bardzo zaawansowanego stadium choroby, ale nie tylko. Powstaje również w łagodnym przebiegu trądziku, przy jedynie powierzchniowych zmianach zapalnych.

Z czego to wynika?

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Niektórzy mają większą predyspozycję do bliznowacenia, a inni mniejszą. Jednakże, na zwiększenie tego stanu na pewno ma wpływ drapanie. Bardzo duża część osób niestety wciąż „drapie” i „usuwa” zmiany, które powstają na skórze, co przyczynia się do powstawania blizn. W związku z tym zazwyczaj blizny potrądzikowe idą w parze z przebarwieniami.

 

Rodzaje blizn potrądzikowych

Blizna typu icepick

Blizna typu rolling

Blizna typu boxcar

Keloid- blizna przerostowa

Jak można uniknąć powstania blizn?

Przede wszystkim należy działać prewencyjnie! Blizny często powstają, ponieważ odpowiednia terapia w gabinecie oraz pielęgnacja domowa zostały wprowadzone za późno. W związku z tym niezwykle ważne jest, aby nie pozostawiać trądziku „samego”. Szybka reakcja i konsultacja z doświadczonym specjalistą może pomóc w uniknięciu powstawania blizn.

Jakie metody są najlepsze na blizny?

Natomiast istnieje sporo metod, dzięki którym można zmniejszyć widoczność blizn. W Gabinecie kosmetycznym Esti Life możecie skorzystać z szerokiej gamy zabiegów usuwających blizny. Należą do nich: głębokie peelingi chemiczne, które skutecznie usuwają kolejne warstwy naskórka oraz mikronakłuwanie, które niezwykle skutecznie uelastycznia blizny, a także wpływa na produkcję kolagenu i elastyny.

Kluczem do sukcesu jest połączenie pielęgnacji w gabinecie z pielęgnacją domową. Systematycznie stosowane aktywne substancje pozwolą na pozbycie się blizn w stosunkowo niedługim czasie!

Zapraszamy na Holistyczny Plan Terapii, podczas którego kosmetolog odpowie na Twoje pytania oraz dobierze odpowiednią terapię.