Dlaczego mam trądzik?

Trądzik to schorzenie, które dotyka szerokiej grupy społeczeństwa. Nie dotyczy jedynie wieku dojrzewania, ale również można na niego cierpieć w wieku dojrzałym.

Przyczyn powstawania trądziku jest bardzo wiele. Do tych najczęściej spotykanych zaliczamy:

  • czynniki genetyczne
  • nieprawidłową pielęgnację
  • nieprawidłowe odżywianie
  • problemy hormonalne

Czynniki genetyczne

Genetyka to coś na co nie mamy wpływu. Jednakże nie jest też tak, że należy się poddać jeśli powstawanie trądziku ma właśnie to podłoże. Pomimo predyspozycji genetycznych możemy wpływać na wygląd i stan naszej skóry. Odpowiednie zabiegi wpłyną pozytywnie na cerę. Aby przekonać się jaki zabieg będzie dla Ciebie najlepszy – skorzystaj z naszej fachowej, darmowej porady kosmetycznej czyli Holistycznego Planu Terapii.

Nieprawidłowa pielęgnacja

To najczęstsza przyczyna występowania trądziku. Ogromna liczba kosmetyków sprawia, iż samemu ciężko dobrać właściwą pielęgnację. Najlepszym na to sposobem będzie skorzystanie z porady specjalisty. Liczy się nie tylko pojedyńczy dobry kosmetyk, ale również ich współdziałanie.

Nieprawidłowe odżywianie

Słodycze, fast-foody, alkohol, ostre potrawy, duża ilość kofeiny oraz teiny, słodkie, gazowane napoje, oraz wszelkie używki, przyczyniają się do zaburzeń w funkcjonowaniu naszego organizmu, czyli również naszego największego organu – skóry.

Problemy hormonalne

Hormony warunkują funkcjonowanie całego organizmu. Dlatego tak bardzo istotne jest dbanie o „całokształt”. Regularne badanie to klucz do sukcesu!

Zapraszamy do Gabinetu Kosmetycznego Esti Life. Specjaliści – Kosmetolodzy pomogą Wam uporać się z problemem trądziku!