Endermologia – pozbądź się cellulitu raz na zawsze!

Która z nas o nim nie słyszała? Wróg numer jeden każdej kobiecej sylwetki. Spędza nam sen z powiek, szczególnie w okresie letnim, kiedy marzymy o wskoczeniu w strój kąpielowy, ale wiemy, że jest on naszym problemem. Mowa o cellulicie, który na domiar złego dotyka wyłącznie kobiety! Dlaczego tak się dzieje i czy istnieje skuteczna metoda na walkę z cellulitem każdego typu?

Skąd się bierze cellulit?

Przyczyn powstawania cellulitu jest wiele. Najważniejszą jest na pewno nieprawidłowa dieta oraz brak ruchu. W grę wchodzą także problemy hormonalne oraz uwarunkowania genetyczne. Jeżeli Twoja mama ma problem cellulitu możesz go mieć także i Ty. Od strony biologicznej – na skutek określonych czynników, które zachodzą w organizmie dochodzi do ściskania się tłuszczu podskórnego przez tkankę łączną, co prowadzi do pofałdowania tkanki tłuszczowej, która jest położona zaraz pod powierzchnią naszej skory – dzięki czemu bardzo widoczna.

Istnieją teorie, że rozwinął się w trakcie ewolucji. Funkcją cellulitu miało być utrzymanie rezerw tkanki tłuszczowej przygotowywanych przez organizm na czas ciąży i karmienia piersią. W obecnych czasach cellulit traktowany jest jako defekt kosmetyczny i jeden z największych wrogów dążenia do ideału kobiecej sylwetki.

Jakie są rodzaje cellulitu?

  • cellulit wodny – zazwyczaj dotyka kobiety o szczupłej budowie ciała, a jego pojawienie się związane jest ze złym krążeniem krwi i limfy w tkance łącznej bądź zaburzeniami hormonalnymi. Pojawia się najczęściej w okolicy ud, ale także łydek i po wewnętrznej stronie ramion. Temu rodzaju cellulitu najczęściej towarzyszy uczucie opuchnięcia, szczególnie w ostatnich dniach cyklu.
  • cellulit tłuszczowy – pojawia się wszędzie – na udach, pośladkach, łydkach, brzuchu, ramionach…, ale także na biodrach czy nad kolanami. Ma ścisły związek z nadwagą, bądź znacznym przybraniem wagi w krótkim czasie. Powstaje wtedy, kiedy w naszych komórkach gromadzą się kwasy tłuszczowe. Objawia się jako małe grudki pod skórą.
  • cellulit cyrkulacyjny – ten rodzaj cellulitu tworzy się powoli i jest trudny do pozbycia się. Tworzą go bardzo zbite i bolesne w dotyku grudki. Pojawia się głównie na udach oraz nad kolanami. Powstaje z zesztywniałych włókien kolagenowych, które otaczają tkankę tłuszczową.

Endermologia LPG Alliance jako najskuteczniejszy zabieg na cellulit

Endermologia to masaż mechaniczy, który dzięki stymulacji tkanki tłuszczowej jest bardzo skutecznym sposobem na walkę z cellulitem. Najnowocześniejsze urządzenie Endermologia Alliance, dodatkowo umożliwia intensywną i szybką stymulację tkanek przy zachowaniu wyjątkowego komfortu zabiegu.

Endermologia Alliance działa na trzech płaszczyznach:

  • Redukuje miejscowo zlokalizowanąi oporną tkankę tłuszczową
  • Wygładza cellulit
  • Ujędrnia skórę stymulując produkcję naturalnego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
  • Zastosowanie terapeutyczne (bóle mięśni, leczenie nadwyrężonych mięśni i więzadeł, leczeniu bólu stawów, likwidowanie obrzęków)

Efekty zabiegu Endermologii Alliance

Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu, a raczej przyjemny odprężający masaż całego ciała. Z Endermologii Alliance mogą korzystać również kobiety w ciąży. Poniżej przedstawiamy przykładowe rzeczywiste efekty zabiegu.

Endermologia Alliance efekty zabiegu
Efekty PRZED i PO 10 zabiegach Endermologii Alliance