Darmowa dostawa od 450zł

Higiena i bezpieczeństwo w gabinecie kosmetycznym

Gabinet kosmetyczny to dla każdego miejsce ciszy, spokoju, relaksu, ale przede wszystkim czystości na najwyższym poziomie oraz sterylności narzędzi używanych przy usługach typu manicure czy pedicure.

Na co warto zwrócić uwagę?

Każdy gabinet kosmetyczny powinien posiadać środki do dezynfekcji skóry, narzędzi, a także powierzchni użytkowej.
Dezynfekcję powierzchni powinno przeprowadzać się przed każdym zabiegiem, jak i po jego wykonaniu.
Należy dezynfekować podłogi, to tyczy się najczęściej gabinetu, gdzie wykonywany jest pedicure, ściany wokół umywalek, powierzchnie w miejscach zabiegowych oraz fotele i stoliki zabiegowe. Każdy zabieg wiąże się z użyciem narzędzi, które podlegają w pierwszej kolejności dezynfekcji, czyli zabiciu bakterii za pomocą preparatów ku temu przeznaczonych. Kolejnym etapem jest umieszczenie narzędzi w myjce ultradźwiękowej z preparatem, który zabija wszelkie drobnoustroje. Po tak zakończonej dezynfekcji przychodzi czas na sterylizację. Narzędzia są dokładnie osuszane. Umieszcza się je następnie w torebkach do sterylizacji, z paskiem pokazującym prawidłowy jej przebieg. Po przygotowaniu narzędzi, umieszczamy je w autoklawie, gdzie poddawane są sterylizacji. Proces ten ma za zadanie zniszczyć wszelkie formy mikroorganizmów.
Każdy Klient gabinetu kosmetycznego ma prawo zapytać i wymagać takich procesów.

Jak wygląda higiena pracy?

Jeżeli chodzi o higienę pracy, osoby wykonujące zawód kosmetologa, także powinny zachowywać zasady higieny podczas zabiegów. Wymagane jest stosowanie jednorazowych rękawiczek, a także dbanie o to by zawsze podczas zabiegu stosować produkty jednorazowego użytku typu: waciki, patyczki do depilacji woskiem, igły, paski do depilacji, ręczniki do pedicure, worki do pedicure, kapturki do pedicure, tarki, pilniczki, a także chusteczki i patyczki higieniczne.
Pamiętajcie, nieprzestrzeganie zasad higieny może spowodować liczne negatywne skutki takie jak: zakażenia, czy wywołanie poważnych chorób.
W Gabinecie kosmetycznym Esti life dbamy przede wszystkim o bezpieczeństwo naszych Klientów.
Pilniczki, bloczki, kapturki, etc. są jednorazowe. Narzędzia są sterylizowane.
WASZE BEZPIECZEŃSTWO JEST NAJWAŻNIEJSZE!