Trądzik i jego nawrotowy charakter

Często, podczas kwalifikacji online, okazuje się, że zgłaszają się do nas osoby, które już kiedyś, na jakiś czas, pozbyły się trądziku, a ON CAŁY CZAS WRACA…

Jak to jest? Czy trądzik naprawdę wraca? Czy może… Nigdy nie została naprawdę wyleczony? 🧐

Przyczyn powstawania trądziku jest bardzo wiele. Rzadko wynika on jedynie z nieprawidłowej pielęgnacji. Zazwyczaj wiąże się z szeregiem zaburzeń w funkcjonowaniu całego organizmu.

  1. Predyspozycje genetyczne. Wiąże się to z predyspozycją genetyczną, jaką jest tłustość skóry, a w związku z tym duża aktywność gruczołów łojowych.
  2. Zachwiana gospodarka hormonalna, dotycząca zarówno osi przysadka-podwzgórze-nadnercza, jak i hormonów jajnikowych oraz hormonów tarczycy.
  3. Trądzik może mieć również podłoże bakteryjne, wirusowe i grzybicze.
  4. Zaburzenia funkcjonowania układu pokarmowego (żołądek, jelita) tj. wszelkie choroby na tym podłożu (np. nietolerancje, alergie pokarmowe, choroby grzybicze, dysbioza jelitowa, …), zaburzenia lipidowe i zaburzenia metabolizmu cukrów.
  5. Nieprawidłowa dieta, tj. spożywanie wysoko przetworzonych produktów, małej ilości produktów bogatych w błonnik pokarmowy, za dużej ilości pokarmu, nie zastosowanie się do wszelkich zasad zdrowej diety, a także niedobory pokarmowe.
  6. Nieprawidłowa pielęgnacja (np. zbyt agresywna pielęgnacja, zbyt duża ilość stosowanych kosmetyków, kosmetyki niedobrane prawidłowo do potrzeb skóry, zbyt mała ilość kosmetyków, etc.).
  7. Nieprawidłowy cykl okołodobowy – nieregularny cykl wpływa np. na układ hormonalny organizmu, co przekłada się na jakość skóry.
  8. Stres, który m.in. nasila stany zapalne, rozregulowuje układ hormonalny, nie sprzyja prawidłowemu wchłanianiu składników odżywczych, nasila przebieg trądziku wywołanego przez inne aspekty oraz może zaostrzać jego przebieg.
  9. Niewłaściwie funkcjonujący układ nerwowy – występowanie zmian skórnych może  prowadzić do obniżenia samopoczucia, a w efekcie do zaostrzenia przebiegu trądziku poprzez np. rozdrapywanie zmian, zbyt częste dotykanie skóry, zbyt częstą aplikację produktów kosmetycznych, etc.

Dlatego tak ważne jest znalezienie przyczyny powstawania problemu. Bez tego, zmiany w wyglądzie skóry będą krótkoterminowe. 

Dlatego tak bardzo zwracamy uwagę na cały Wasz organizm. Dociekamy skąd wynika Wasz problem. Zastanawiamy się nad Waszym trybem życia, czy schorzeniami. 

Zaufajcie nam, a problem trądziku zniknie raz na zawsze!

Zapisz się na wizytę już dziś!