Kuracja przeciwtrądzikowa w Esti life

TRĄDZIK

  Trądzik należy do grupy chorób skóry, mając charakter przewlekły i nawrotowy.

 

Przyczyn powstawania trądziku jest bardzo wiele. Należą do nich m.in:

  1. Predyspozycje genetyczne. Wiąże się to z predyspozycją genetyczną, jaką jest tłustość skóry, a w związku z tym duża aktywność gruczołów łojowych.
  2. Zachwiana gospodarka hormonalna, dotycząca zarówno osi przysadka-podwzgórze-nadnercza, jak i hormonów jajnikowych oraz hormonów tarczycy.
  3. Trądzik może mieć również podłoże bakteryjne, wirusowe i grzybicze.
  4. Zaburzenia funkcjonowania układu pokarmowego (żołądek, jelita) tj. wszelkie choroby na tym podłożu (np. nietolarancje, alergie pokarmowe, choroby grzybicze, dysbioza jelitowa, …), zaburzenia lipidowe i zaburzenia metabolizmu cukrów.
  5. Nieprawidłowa dieta, tj. spożywanie wysoko przetworzonych produktów, małej ilości produktów bogatych w błonnik pokarmowy, za dużej ilości pokarmu, nie zastosowanie się do wszelkich zasad zdrowej diety, a także niedobory pokarmowe.
  6. Nieprawidłowa pielęgnacja (np. zbyt agresywna pielęgnacja, zbyt duża ilość stosowanych kosmetyków, kosmetyki niedobrane prawidłowo do potrzeb skóry, zbyt mała ilość kosmetyków, etc.).
  7. Nieprawidłowy cykl okołodobowy – nieregularny cykl wpływa np. na układ hormonalny organizmu, co przekłada się na jakość skóry.
  8. Stres, który m.in. nasila stany zapalne, rozregulowuje układ hormonalny, nie sprzyja prawidłowemu wchłanianiu składników odżywczych, nasila przebieg trądziku wywołanego przez inne aspekty oraz może zaostrzać jego przebieg.
  9. Niewłaściwie funkcjonujący układ nerwowy – występowanie zmian skórnych może prowadzić do obniżenia samopoczucia, a w efekcie do zaostrzenia przebiegu trądziku poprzez np. rozdrapywanie zmian, zbyt częste dotykanie skóry, zbyt częstą aplikację produktów kosmetycznych, etc.

 

Trądzik może przebiegać w różny sposób. Może przyjąć postać: zaskórników, grudek, krostek, stanów zapalnych, cyst oraz przetok. Trądzik ma też różne formy, od trądziku pospolitego(młodzieńczego), po trądzik wieku dorosłego, czy trądzik różowaty. Trądzik może pojawiać się w różnych obszarach twarzy i ciała, a także przebiegać w różnym stopniu i nasileniu, od pojedynczych stanów zapalnych po wysypy, obejmujące duży obszar skóry.

Terapia przeciwtrądzikowa opiera się na zabiegach z wykorzystaniem różnych metod, do których należą m. in. wykorzystaniu peelingów chemicznych, zabiegów nawilżających, zabiegów laserowych, zabiegów z wykorzystaniem najnowszych technologii, zabiegów z wykorzystaniem składników organicznych. Usuwanie trądziku w Esti life to przede wszystkim sposób na znalezienie przyczyny problemu oraz jego rozwiązanie.

Klienci Esti life, przychodząc do Gabinetu, mają świadomość, iż wspólnie ze specjalistą, będą szukać przyczyny powstawania problemu. Skóra, jako żywy organ organizmu podlega stałym zmianom, dlatego każdorazowo, specjalista reaguje na obecny wygląd skóry.

Aby kuracja zakończyła się powodzeniem, tj. usunięciem defektów skórnych, osoba z problemem trądziku powinna stosować się do rad i wytycznych kosmetologa. Nierzadko potrzebne są dodatkowe konsultacje, zarówno kosmetologa prowadzącego jak i z zakresu: endokrynologii, ginekologii, dietetyki, czy psychologii. Jedynie kompleksowe zadbanie o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, pozwoli na pozbycie się problemu.

Ponieważ trądzik należy do chorób przewlekłych i nawrotowych, terapia może być długotrwała. Tylko regularne stawianie się na wizyty, stosowanie się do wytycznych specjalistów i zalecanej pielęgnacji, może pomóc w rozwiązaniu problemu.

Reakcje skóry podczas terapii mogą być różne. Nierzadko mają na nie wpływ np. alergie, o których osoba poddawana terapii nie wiedziała, jak również zmiany w życiu codziennym, czy zmiany stanu zdrowia. Dodatkowo, prawidłową reakcją jest również pozorne pogorszenie stanu skóry, podczas trwania terapii. Naturalną reakcją jest pojawienie się zmian pozabiegowych, ale maksymalnie około 7-10 dni po zabiegu.

W przypadku decyzji o przerwaniu terapii, nie konsultując tego ze specjalistą, terapia będzie nieskuteczna, a stan skóry może stale podlegać zmianom, na które specjalista nie będzie miał szansy zareagować.

Produkty polecone przez specjalistów można zakupić w Gabinecie Esti life. Tylko te produkty, mają sprawdzonych dostawców. Dzięki temu mamy pewność co do ich właściwego składu.

W przypadku pojawienia się pytań pomiędzy zabiegami, każdorazowo, prosimy o kontakt. Aby właściwie odpowiedzieć na pytania i wątpliwości potrzebna jest bezpośrednia konsultacja z kosmetologiem prowadzącym. Bez obejrzenia skóry i dokładnego wywiadu nie mamy pewności, co miało wpływ na reakcję skóry.

              

Tylko stuprocentowe stosowanie się do zaleceń specjalisty, może przynieść wymierne rezultaty.