Darmowa dostawa od 450zł

Pielęgnacja cery dojrzałej

Właściwa pielęgnacja cery dojrzałej jest istotnym elementem, który pozawala zachować skórę w dobrej kondycji. Z pomocą przychodzą nam liczne zabiegi, którym możemy poddać się w gabinecie kosmetycznym, o działaniu spowalniającym procesy starzenia się skóry, a także przywracające jej napięcie i elastyczność. Duża gama technologii i składników aktywnych zawartych w profesjonalnych preparatach pozwala na dobranie idealnego zabiegu, w zależności od rodzaju skóry, a także jej charakterystyki.

Pielęgnacja skóry dojrzałej w gabinecie kosmetycznym


Mezoterapia-
jest techniką podawania leków i preparatów, polegająca na śródskórnym lub podskórnym podawaniu małych dawek substancji w określone miejsce.

Wyróżniamy trzy rodzaje mezoterapii: igłową, mikroigłową oraz bezigłową (wykorzystującą zjawisko elektroporacji).

Rezultaty zarówno mikronakłuwania jak i mezoterapii iglowej oparte są na dwóch rodzajach aktywności: indukcji autoregeneracyjnych mechanizmów skóry oraz absorpcji wprowadzanych jednocześnie składników aktywnych. Pierwsza z nich uruchamia mechanizmy stymulujące procesy samoodnowy. Nakłucie igły, powodując drobne reakcje zapalne, pomaga aktywować fazę naprawczą w następstwie fazy zapalnej. Proces naprawczy angażuje różnorakie populacje komórek, które odbudowują uszkodzoną tkankę. W momencie wykonywania nakłuć neutrofile uwalniają czynniki wzrostu, stymulując aktywność fibroblastów. W ten sposób dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu, elastyny i glikozoaminoglikanów (w tym kwasu hialuronowego). Synteza tych składników pomaga zagęścić skórę, co w efekcie sprawia, że linie i zmarszczki są wygładzone, jakość naskórka i cementu międzykomórkowego znacznie poprawiona, a skórne niedoskonałości takie jak blizny – zmniejszone. Mieszanki czynników aktywnych dostarczają brakujących substancji, co przywraca równowagę reakcji biochemicznych zachodzących w skórze. Wstrzykiwanie do naskórka lub skóry właściwej mikrodawek indywidualnie dobranych preparatów wywołuje: rozjaśnienie, tonifikację, nawodnienie, co pozwala uzyskać efekt liftingujący. Dla lepszego efektu, zabieg można poprzedzić peelingiem, w celu osiągnięcia wyrównanej penetracji koktajli


Mezoterapia bezigłowa
jest nową, przezskórną metodą będącą alternatywą dla klasycznej mezoterapii igłowej. W medycynie i kosmetologii stosuje się ją jako jedną z metod nieinwazyjnego odmładzania. Substancje aktywne wprowadzane są głębiej do skóry dzięki wykorzystaniu metod wspomagania transportu transepidermalnego, czyli działania pola elektrycznego prądu wysokiej częstotliwości, a także jonoforezy – czynników fizykalnych wywołujących elektroporację.

Laserowe odmładzanie twarzy

Poszukując skutecznych metod zachowania młodości, odmładzania skóry twarzy oraz likwidowania oznak starzenia szczególną uwagę zwrócono na terapię z zastosowaniem światła. Od lat było ono szeroko wykorzystywane w medycynie, znalazło zastosowanie w terapiach biostymulacyjnych. Rozwój techniczny umożliwił, poprzez skonstruowanie laserów, stosowanie światła również na gruncie dermatologii, medycyny estetycznej oraz kosmetologii. Niezwykle ważnym obszarem, gdzie wykorzystuje się lasery są terapie antiaging, których głównym celem jest zachowanie skóry w dobrej kondycji oraz usuwanie istniejących już oznak starzenia się.

Peelingi chemiczne

Peeling chemiczny to zabieg, w którym, za pomocą specjalnych substancji chemicznych dochodzi do zredukowania bądź zniszczenia zmian chorobowych, wad kosmetycznych znajdujących się w naskórku lub jednocześnie w naskórku i skórze właściwej. Poprzez wywoływanie kontrolowanego uszkodzenia skóry, dochodzi do wymiany części lub całości naskórka i może zostać zapoczątkowany

proces przebudowy kolagenu. Substancje złuszczające wykorzystywane są w zapobieganiu starzeniu skóry oraz zmniejszaniu już powstałych zmarszczek, a także w celu poprawy struktury i kolorytu skóry oraz redukcji rozmiarów ujść mieszków włosowych (tzw. porów).

Ultradźwięki

Urządzenia wykorzystujące skupioną wiązkę fal dźwiękowych o dużym zasięgutom.in. Hifu- urządzenie do liftingu twarzy, szyi i dekoltu. Skoncentrowane ultradźwięki wywołują w skórze stan zapalny, który pobudza proces regeneracji skóry, ściśle związany z procesem neokolagenezy – przebudowy włókien kolagenowych. Stymulując w ten sposób skórę do samo regeneracji i przebudowy co skutkuje jej zagęszczeniem. Efektem wizualnym jest lifting i napięcie skóry. Fala ultradźwiękowa oddziałując na określoną głębokości w skórze nie uszkadza jej zewnętrznie, dlatego zaraz po zabiegu można bezpiecznie wrócić do codziennych czynności. Zapraszamy do gabinetu kosmetycznego Esti Life.