Szczotka do suchego masażu – jedna z lepszych metod zwalczających cellulit

Tradycja szczotkowania na sucho wywodzi się z medycyny ajurwedyjskiej. Celem masażu oprócz usunięcia martwego naskórka, jest również pozbycie się toksyn. Twarda szczotka doskonale radzi sobie z cellulitem, wrastającymi włoskami czy szorstkimi przedramionami, czy łokciami. Na początku masaż może wydać się bolesny, ponieważ skóra musi się do niego przyzwyczaić. 

Masaż szczotką na sucho uwalnia z napięcia – szczególnie podczas szczotkowania karku i barków, zmniejsza obrzęki, pomaga przy bólach stawów, ujędrnia i uelastycznia skórę, świetnie sprawdza się przy świeżych, czerwonych rozstępach, poprawia ukrwienie i stymuluje układ odpornościowy. Najlepiej wykonywać go przed każdą kąpielą lub co najmniej 3 razy w tygodniu, efekt wygładzenia skóry powinien być  widoczny już po 3-4 szczotkowaniach. Masowanie szczotką złuszcza skórę, co powoduje, że pory się otwierają, dzięki czemu wchłanianie kosmetyków jest szybsze i bardziej efektywne.Jest również polecany na wrastające włoski.

Masaż powinien być wykonywany zawsze ruchem od dołu ku górze, w kierunku serca, zaczynając od stóp, a kończąc na dekolcie. Wykonywane ruchy powinny być delikatne, nie należy zbyt mocno dociskać szczotki, a jedynie prowadzić  po ciele w sposób delikatny i  spokojny. Na brzuchu wykonuje się okrężne ruchy (zgodnie z ruchem wskazówek zegara).

Przeciwwskazaniem do szczotkowania są wszelkie podrażnienia, rany, stany zapalne skóry, przerwana ciągłość naskórka, choroby skóry (trądzik, świeże blizny, łuszczyca), żylaki i tendencja do silnego rozszerzania się naczyń. Podczas szczotkowania należy omijać pieprzyki, znamiona.

Przy wyborze szczotki warto zwrócić uwagę na włosie – koniecznie naturalne, nie za twarde i nie za miękkie. Lepiej unikać szczotek z włosiem syntetycznym – mogą podrażnić skórę. Szczotka z włókien roślinnych będzie nieco twardsza niż te z włosia zwierzęcego np. dzika, konia. Wszystko zależy od rozmieszczenia i długości włókien.

 

Polecana przez nas szczotka, to szczotka Arosha:

Stymuluje mikrocyrkulację, zakończenia nerwowe i system limfatyczny, ujędrnia i napina skórę, dodaje energii i odpręża skórę. Bardzo stara technika daje niesamowite rezultaty i duże korzyści dla układu limfatycznego w zaledwie kilka minut dziennie. Włosie szczotki wykonane jest z włókien roślinnych zwanych “Tampico”, pozyskiwanych z „Agave Lechuguilla”, soczystej rośliny występującej na obszarach pustynnych w północnej części Meksyku.

https://estilife.pl/sklep